Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrlicko má nové vedení, starostou byl zvolen David Biegun

  • Těrlicko,

Po komunálních volbách má Těrlicko zcela nové vedení. Novým starostou byl na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolen David Biegun.

Místostarostou se stal Stanislav Recmaník a v 5členné obecní radě dále zasednou Roman Kupka, Lukáš Golasowski a Martina Reitzová.

David Biegun (Naše Těrlicko): “Máme tady plno rozdělaných projektů, velkých projektů, které úplně nefungují, jak by měly. Ale dnešní ustavující zasedání zastupitelstva probíhalo úplně perfektně, protože jsem zvolili všechno tak, jak jsme si představovali. Máme velkou sílu, ale s tou taky přichází velká zodpovědnost. Takže když se něco nepovede, tak určitě to máslo budeme mít první na hlavě, ale do toho jsme v těch volbách s tím šli a věřím, že se nám to povede. Cílů je hodně, ale musíme jít krůček po krůčku, protože tady jsou velké investiční akce rozjeté, které se nejprve musí dotáhnout do úspěšného konce. Aby z toho nevznikly nějaké sankce, nebo aby nás to úplně netopilo celou celou obec, nebo netáhlo ke dnu. Takže to je první věc, musíme to dotáhnout. Je tady nějaká cyklostezka naplánovaná, o které ale už dneska víme, že nějaké problémy tam jsou. Nevíme, jestli finanční prostředky budou dostačující, takže je nezbytné se velmi rychle spojit s ministerstvem financí, které má tohle to na starosti a vůbec zjistit, jestli by ta akce šla nějak posunout, nebo upravit, nebo upgradovat, protože stávající situace pravděpodobně není realizovatelná.”

Nové vedení obce bude bojovat proti trase silničního obchvatu skrz Těrlicko.

David Biegun (Naše Těrlicko): “My jsme všemi deseti proti. Určitě budeme dělat všechno proto, aby se obchvat zrušil, on to ani oficiální obchvat není, co si budeme povídat. A budeme určitě jednat s Havířovem, jestli není nějaká alternativní cesta kudy by to mohlo jít.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy