Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie hledá svědky nehody, kdy dodávka srazila devítiletou dívku v Těrlicku

  • Těrlicko,

Policie zveřejnila výzvu, kdy hledá svědky vážné dopravní nehody v Těrlicku. V pondělí 17. října tam srazila dodávka devítiletou holčičku, která podle policie přecházela silnici mimo přechod po vystoupení z autobusu.

Nehoda se stala v pondělí 17. října krátce před třináctou hodinou v Těrlicku-Hradišti. Základní informace zveřejnila televize Polar krátce po střetu. Policie nyní zveřejnila další podrobnosti.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Nezletilá chodkyně, která po vystoupení z autobusu jedoucího od Havířova přecházela silnici Třanovická směrem k ulici Do Polí, byla sražena bílým dodávkovým vozidlem Fiat Ducato jedoucím od Třanovic."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devítiletá dívka byla po kolizi v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a mozku, rovněž i dolní končetiny. Nutná byla intubace a převedení na přístrojem řízenou ventilaci, záchranáři pacientku zajistili krčním límcem a uložili do podtlakové matrace. Po ošetření vnějších poranění, připojení k monitoru srdeční činnosti a podání léků, byla za stálé monitorace životních funkcí letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

Podle svědků se jednalo o těžké a krvácivé zranění. Řidiči dodávky byla provedena dechová zkouška, která požití alkoholu vyloučila. Policie nyní zveřejnila výzvu, kdy hledá právě buďto přímé svědky srážky nebo alespoň ty, kteří by mohli pomoci objasnit přesný průběh přednehodového děje.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Chvíli před tím, než měla dívka vstoupit do vozovky, směrem od Havířova na Třanovice projel tmavý kamion s návěsem. Policisté se obracejí na případné svědky s žádosti o sdělení informací, které by mohly napomoci při šetření příčin a průběhu této dopravní nehody. Z téhož důvodu by také uvítali možné kamerové záznamy. Informace můžete sdělit přímo kriminalistům územního odboru Karviná na telefon 974 744 452 případně na nepřetržitou bezplatnou telefonní linku 158."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy