Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dítě přebíhající silnici vběhlo před osobní auto, do nemocnice s ním pak spěchal vrtulník

Vážná nehoda se stala v pondělí po poledni v Těrlicku-Hradišti. Osobní auto tam srazilo dítě.

Nehoda se stala před 13. hodinou na silnici spojující Těrlicko s Třanovicemi. Školačka měla přebíhat silnici poblíž autobusové zastávky. Řidič dodávky nestačil včas zareagovat a při následném střetu bylo dítě zraněno. Podle svědků na místě se jednalo o těžké a krvácivé zranění. 

K zásahu byla vyslána také letecká posádka ve vrtulníku. Ten se z místa vracel do Ostravy až téměř po hodině, když přistával na heliportu FN Ostrava. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devítiletá dívka byla po kolizi v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a mozku, rovněž i dolní končetiny. Nutná byla intubace a převedení na přístrojem řízenou ventilaci, záchranáři pacientku zajistili krčním límcem a uložili do podtlakové matrace. Po ošetření vnějších poranění, připojení k monitoru srdeční činnosti a podání léků, byla za stálé monitorace životních funkcí letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."
Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR: "Zhruba 15 minut před 13. hodinou na Třanovické ulici byla při přecházení mimo přechod pro chodce sražena nezletilá chodkyně. Dívka byla předána zdravotníkům. U řidiče byla provedena dechová zkouška, která vyloučila požití alkoholu. Doprava byla v místě omezena v obou směrech až do ukončení vyšetřování."

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřuje policie.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy