Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé z Těrlicka odeslali na kraj protest proti stavbě obchvatu

  • Těrlicko,

Obce ležící na trase budoucího obchvatu Havířova udělaly další krok proti jeho stavbě. Nesouhlas se stavbou silnice vyjadřují lidé z Horní Suché, Těrlicka i Třanovic.

Například v Těrlicku má část trasy být vedena v tunelu, přesto několik domů čeká demolice.

David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: “Dneska jsme ukončili sběr žádostí nebo respektive vyjádření všech občanů v rámci obce Těrlicko, aby se mohli vyjádřit v záměru I/11. Protože už před volbami jsme lidem slibovali a věříme v to, že tato silnice se nepostaví. Takže dneska jsme ukončili sběr. Za chvilku ho povezeme na kraj, kde všechno podáme a v tu danou chvíli budeme čekat na vyjádření přímo toho kraje, jak to všechno dopadne.

Na základě rozhodnutí kraje, jestli to bude kraj nebo životní prostředí, potom budeme řešit další kroky, abychom bojovali proti silnici I/11.”

Obyvatelům vadí, že silnice obec nenávratně poškodí.

Věra Heržyová, obyvatelka Těrlicka: “Mi to vadí ten obchvat, protože to znehodnotí celou obec Těrlicko. Už jednou se to znehodnotilo, protože se tady stavěla přehrada, takže spousty lidí musely opustit své domy a teď je to znova. Máme tam pozemky, stavební uzávěra trvá dlouho a v dnešní době už je to neopodstatněné, protože město Havířov staví z jízdních pruhů parkoviště a v podstatě nevidím žádné oprávnění k tomu, aby se tady stavěla dálnice.”

Lidé z Těrlicka, Životic i Horní Suché doufají, že se nakonec bude stavět jen v Havířově na Ostravské a Orlovské ulici a jejich obce budou ušetřeny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy