V Těrlicku se konal třídenní Festival deskových her
Kulturní dům v Těrlicku se stal opět dějištěm Festivalu deskových her. Ty si v poslední době získávají stále větší oblibu, což bylo znát i na vysoké účasti hráčů.
Kulturní dům v Těrlicku se stal opět dějištěm Festivalu deskových her. Ty si v poslední době získávají stále větší oblibu, což bylo znát i na vysoké účasti hráčů.
Kulturní dům v Těrlicku patřil opět festivalu deskových her. Letos se konal už 4. ročník a přilákal nejen zkušené hráče, ale i začátečníky.
Ve Středisku volného času Fokus se konalo oblastní kolo školního turnaje ve hře Superfarmář. Děti se utkaly v deskové hře, ve které bylo potřeba počítat - a to i se štěstím.
Ve Středisku volného času Fokus v Novém Jičíně se konalo oblastní kolo školního turnaje ve hře Superfarmář. Děti se utkaly v deskové hře, ve které bylo potřeba počítat - a to i se štěstím.
Zoo Ostrava a Zoo Praha si vyměnily dospělé sloní samce. Do Ostravy zamířil zkušený chovný samec, který už zplodil více než 15 mláďat, a má pomoci oživit místní chov. Přesunu několikatunových zvířat předcházely měsíce příprav, speciální výcvik i veterinární vyšetření.
Záchranáři zasahovali v pátek v Beskydech u několika úrazů při pádech z výšek. Na Bílé spadl muž ze žebříku při prořezávání větví. Na Novojičínsku později pomáhali dvěma paraglidistům, kteří havarovali. V obou případech musel do akce vrtulník.
Média v pátek odpoledne zavalila informace o vyhlášení pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi (nestr., dříve SOCDEM), který byl obviněn v korupční fotbalové kauze. Podle vyjádření olomouckého vrchního státního zástupce Radima Dragouna mu zřejmě hrozí vazba. Primátor byl touto informací velmi překvapen. Je totiž na řádné dovolené a zpět má být příští týden.
Hokejbalové mistrovství světa v Ostravě začíná. Ve vítkovické Ostravar Aréně i tréninkové hale se utkají nejlepší světové týmy mužů i žen. Sportovci i pořadatelé se těší na skvělé fanoušky a doufají v pokoření rekordů v návštěvnosti.
Počet narozených dětí i v Novém Jičíně rapidně klesá. Důsledkem je teď zrušení pracoviště mateřské školy v Loučce. O tomto nepopulárním kroku rozhodlo zastupitelstvo.
Obyvatelé Ostravy-Svinova se po měsících dočkali. Hlučné mostní provizorium, které vzniklo po loňských povodních, nahradila nová konstrukce. Více v reportáži.
Přišel maskovaný v noci a ukradl bývalé partnerce auto. Společně s kumpánem ho odvezli do lesa, polili chemikáliemi a zapálili. Kriminalisté na případu pracovali řadu měsíců. Nakonec dvojici dopadli. Nyní jim hrozí až 5 let vězení.
Sebevražedné úmysly, vyhrocené konflikty nebo další situace vyžadují rychlé a správné rozhodování. Havířovská městská policie proto posiluje dovednosti svých strážníků v oblasti krizové komunikace.
Na mnoha sídlištích ve Frýdku-Místku je nedostatek parkovací míst. Město proto umisťuje do nevzhledných vnitrobloků nová parkoviště, ale nezapomíná při tom ani na doplnění zeleně.
Jaro je každoročně obdobím setkávání, oslav, sportovních akcí i soutěží. Výjimkou nejsou ani kynologové, vůdci a majitelé krásných loveckých psů plemene retriever. Již potřetí se do podhůří Jeseníků sjeli jejich vůdci a vůdkyně na vyšší zkoušky přinášení retrieverů.
Setkání se spisovateli, tvůrčí dílny i společné předčítání známých osobností nabídla dětem městská knihovna v rámci celostátního Týdne čtení. Program měl mladým návštěvníkům ukázat, že knihy mohou být nejen zdrojem poznání, ale i zábavy a fantazie.
Klienti terénní pečovatelské služby ve Stonavě se mohou těšit na kvalitnější a bezpečnější dovoz obědů. Pečovatelská služba ELIM Stonava totiž díky nadačnímu příspěvku Nadace OKD zrealizovala projekt „Teplé jídlo – základ kvalitní péče v terénní pečovatelské službě“, jehož cílem byla obnova dlouhodobě používaných termoobalů a jídlonosičů.
Máš na to. Tak se jmenovalo krajské kolo policejní soutěže pro žáky středních škol, které proběhlo v Karviné. Účastníci pak bojovali na plno, ačkoli akci nepřálo počasí.
Škola s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché uzavřela školní rok tradičním festynem. Děti předvedly svá vystoupení, pobavily rodiče a společně oslavily blížící se letní prázdniny.
Setkání se spisovateli, tvůrčí dílny i společné předčítání známých osobností nabídla dětem městská knihovna v Havířově v rámci celostátního Týdne čtení. Program měl mladým návštěvníkům ukázat, že knihy mohou být nejen zdrojem poznání, ale i zábavy a fantazie.
Školáci z Karviné mají za sebou další ročník házenkářského poháru místních základních škol. Pojďte si nyní užít atmosféru finálového kola.
