Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U soudu v Ostravě vypovídaly krajské špičky ČSSD

V úterý u Krajského soudu v Ostravě vypovídali bývalí i současní špičkoví politici Sociální demokracie Moravskoslezského kraje. Byli totiž předvoláni jako svědci soudního procesu s lobistou Martinem Dědicem, který je obviněn z ovlivňování veřejných zakázek. Všichni politici možné ovlivňování odmítli.

O kauze ovlivňování městských zakázek v Ostravě jsme vás už mnohokrát informovali. Jde v ní o to, že obžalovaný Martin Dědic prostřednictvím svých kontaktů dokázal zařídit, aby zakázku získala určitá firma. V obžalobě jde konkrétně o dopravní podnik a městskou nemocnici. Za to měl získat úplatky asi 30 milionů korun. Mezi svědky je například exhejtman Miroslav Novák.

Miroslav Novák (ČSSD), bývalý hejtman MS kraje: “Všichni jsme se znali, je to jako když budete mít vy nějaké rodinné přátele a přátelé těch přátel a někdo tam začne prostě dělat alotria. Nyní jsme při své výpovědi dokázal, že mnohé obraty včetně obžaloby jsou záměrně vedeny proti mé osobě, se záměrem mě zdiskreditovat.”

Vypovídal také Adam Rykala, který pro Dědicovu firmu v minulosti pracoval.

Adam Rykala (ČSSD), poslanec: “Myslím, že pan Dědic neměl takový vliv, jak se říká, ale bohužel je to spíš mediální kauza pro poškození Sociální demokracie.”

Další svědkyní byla Simona Piperková, která pracovala jako náměstkyně primátora a čtvrtým významným členem sociální demokracie je Lumír Palyza. I on si s Dědicem často psal a volal. Všichni ale jakékoliv ovlivňování odmítli.

Lumír Palyza (ČSSD), bývalý starosta Poruby: “Já jsem s panem Dědicem neřešil žádné věci, které by se týkaly zakázek . Jednak on by si to ke mně nedovolil a proč bych si já kazil kariéru úspěšného politika na obvodě.”

Dalšími svědky bude například i bývalý primátor Ostravy Petr Kajnar, který přijde na řadu ve středu.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Band Work, s.r.o.

od 15 300 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

MART-IN s.r.o.

od 27 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků