Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Platby kartou budou bezpečnější

Kartami platíme stále častěji. A díky novým pravidlům, které požaduje Evropská Unie, budou tyto platby už brzy ještě bezpečnější. Novinky by naši poslanci měli schvalovat na své poslední zářijové schůzi.

Klienty tuzemských bank čekají příjemné změny. Tou největší změnou návrhu nového zákona o platebním styku bude větší ochrana klientů bank při ztrátě či ukradení platební karty nebo zneužití identity. Spoluúčast bude nově o třetinu nižší. Krádeží platebních karet totiž přibývá.

“Na území města Ostravy sledujeme tak jako v celém našem kraji u bagatelní trestné činnosti, což může být neoprávněné opatření padělání a pozměnění platebního prostředku, což je jakékoli odcizení platební karty, sledujeme nárůst této protiprávní činnosti. Evidujeme za prvních 7 měsíců letošního roku 224 takovýchto skutků,” upřesňuje Richard Palát, mluvčí PČR Ostrava

Je to o desítky případů více. Podle bank je nejčastějším případem zneužití karty při platbách v zahraničních e-shopech. Časté jsou i podvody při bezkontaktních platbách do 500 korun, u kterých se běžně nezadává PIN.

“Vždycky vyberu po výplatě nějakou větší částku a platím raději hotově než kartou.”

“Půl na půl.”

“Většinou v hotovosti, ale kartu taky někdy použiju.”

“Kartou, je to pohodlnější.”

Zákon by měl také zrušit poplatky za placení kartou. Začne platit také povinnost informovat klienta předem o přesné částce, kterou by chtěl obchodník na jeho účtu zablokovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy