Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O kotlíkové dotace je znovu obrovský zájem

Další kolo kotlíkových dotací vzbudilo v našem regionu obrovský zájem a proto jsme se rozhodli s vámi podělit o některé zajímavé údaje. Někteří žadatelé měli zřejmě obavy, aby se na ně dostalo a tak jen v první minutě příjmu žádostí přišlo na krajský úřad přes dva půl tisíce žádostí o ekologický kotel. Za zmínku stojí i další údaje.

5. září přesně v 10 hodin dopoledne odstartovala v MS kraji další kotlíková výzva. Tentokrát byla unikátní v tom, že se žádosti podávaly nejprve prostřednictvím internetu. Hned v první minutě přišlo 2600 žádostí a v 11 hodin už počítače evidovaly 5100 zájemců. Po elektronickém kontaktu, ale musejí lidé dodat i podepsané dokumenty.

Petra Brodová, vedoucí Oddělení strukturálních fondů MS kraje: “Je potřeba, aby lidé tu žádost vytiskli, podepsali, přiložili potřebné přílohy a do 10 pracovních dnů nám ji doručili na úřad.”

Nejvíce žádostí přišlo z obcí a měst na Ostravsku - 719 a jen o pár desítek méně z Frýdeckomístecka. Na třetím místě je Opavsko. Překvapivě až šestnácté je Karvinsko, ze kterého přišlo pouze 165 žádostí.

Petra Špornová, mluvčí Krajského úřadu MS kraje: "Po prvním dni nápor žadatelů brzy zvolnil a v současné době je podáno celkem 5602 žádostí v objemu 579, 5 milionu korun. Lidé mohou žádat o kotlíkové dotace až do konce tohoto roku."

Zatímco v první hodině přišlo asi 5 tisíc žádostí, za dalších deset dní jich přišlo už jen asi 500. Největší zájem měli lidé v Ostravě, Třinci a Opavě. Na kotlíkové dotace je připraveno 900 milionů korun, takže zájemci se mohou stále hlásit.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ELYN CONSULTING a.s., Lannova tř.

od 24 900 do 65 000 Kč/měsíc

Detail

STAZ s.r.o. - provozovna Opava - Komárov

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

od 33 420 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků