Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I přes vytrvalý déšť zatím povodně nehrozí

Už od úterka prší v celém Moravskoslezském kraji. Lidé, kteří žijí v okolí řek, začali s obavami sledovat stoupající hladiny. Podle vodohospodářů ale zatím žádné povodně nehrozí. Voda by měla dosáhnout maximálně prvních stupňů povodňové aktivity.

Po deštivém víkendu se v pondělí situace uklidnila, ale od úterka se mraky zase vrátily a začalo hustě pršet v celém Moravskoslezském kraji. Ve středu dopoledne začaly rychle stoupat i hladiny některých řek. Vodohospodáři se ale povodní neobávají.

Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry: “Během noci spadlo na beskydské straně kolem 10 mm srážek a na Jesenické straně do 20 mm. Je možné, že v nejbližších hodinách budou dosaženy první stupně povodňové aktivity, ale vzhledem k předpovědi počasí, by se situace mohla uklidňovat.”

Například Olše stoupla mezi 11 a 12 hodinou o třicet centimetrů a rychle stoupala i Odra. Jako první dosáhla prvního stupně povodňové aktivity Ropičanka v obci Řeka, které vytéká v Beskydech. Meteorologové předpovídají podobné počasí i v dalších dnech.

Marie Labajová, meteoroložka: “Nadále bude oblačno nebo zataženo, místy s deštěm nebo přeháňkami. Minimální teploty do 6 stupňů, maxima do 14 stupňů Celsia.”

Podle dlouhodobé předpovědi by se mohlo sluníčko vrátit v polovině příštího týdne a měly by se tak zvýšit i tepoty. Pršet by prý mohlo přestat už v neděli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy