Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Občané se budou moci vyjádřit k Prodloužené Rudné

Ačkoliv je dokončení Prodloužené Rudné stále v nedohlednu, její stavba zatím stále pokračuje. Samozřejmě ale ne v úseku, který blokují věcná břemena. Tam se čeká na vyvlastnění a posouzení vlivu na životní prostředí. K tomu se už brzy budou moci vyjádřit občané.

Všechny úseky a napojení Prodloužené Rudné, které měly stavební povolení už budou brzy hotovy. V následujících dvou měsících bude také zrekonstruována silnice do Krásného Pole a samotná Rudná bude dostavěna do konce listopadu. Rozestavěných zůstane jen 414 metrů, které blokují věcná břemena Dušana Richtára a jeho rodiny. Silnice tak zůstane zavřená.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Budeme mít nejdražší inline dráhu v Evropě, za 3 miliardy.”

Stavbu blokuje také chybějící studie vlivu na životní prostředí, která už se ale zpracovává a v příštích dnech se budou moci lidé vyjádřit jestli silnici chtějí. Ředitelství silnic a dálnic už zažádalo o vyvlastnění věcných břemen, což je druhý problém.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “ŘSD dalo nové vyvlastňovací příkazy, které jsou na konkrétní pozemky a které zohledňují ten stav, kdy si tam ta rodina poprodávala 1/20 pozemků. Čekáme, co řekne vyvlastňovací úřad a pak budeme jednat s panem Richtárem, jestli se nechá vyvlastnit a nebo se domluví s ŘSD.”

Pokud by všechno fungovalo a pan Richtár a jeho rodina se nebudou donekonečna odvolávat, mohla by být Rudná dokončena v roce 2019. Pokud ne, bude záležet na rychlosti rozhodování soudů. V příštích dnech vás budeme informovat kdy a kde se můžete ke stavbě vyjádřit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy