Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za okrádání důchodců stráví ve vězení 10 let

V našem zpravodajství často varujeme důchodce před nejrůznějšími podvodníky, kteří je obírají o úspory. Důležitá je také informace, že se stále častěji daří tyto hyeny zadržet a potrestat. Jedním z nich je i Marek Krumpoch, kterého krajský soud poslal za mříže na 10 let.

Marek Krumpoch se před Krajským soudem v Ostravě zpovídal z celkem 11 činů. Některé provedl sám jiné ještě s komplicem. V některých případech se neštítil použít násilí. Jeho obětmi byli důchodci, stejně jako 80letá paní Felicie z Hnojníka. Použil na ni obvyklou fintu. Nabídku reklamního poutače na plot.

Felicie Rucká, okradená: “Říkal, že je z Jednoty a že umisťují bilboardy.Jsem jen odskočila, to byla sekunda, přiběhnu zpátky a chlapa není a peněz není. Mně bylo úplně strašně.”

Michal Król, státní zástupce: “Ve dvou případech měl při okrádání seniorů použít násilí, čili dva případy jsou kvalifikovány jako loupeže. Jinak se jedná o trestné činy krádeže, podvodu a porušování domovní svobody.”

Podvody a loupeže mu vycházely přibližně dva roky. Za tu dobu si přišel na asi 160 tisíc korun. Teď mu to soud všechno spočítal.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaný byl uznán vinným a byl mu uložen trest v délce trvání 10 let.”

Komplic Krumpocha byl odsouzen už dříve k 7 a půl roku vězení. Oběma přitížilo těžké zranění hlavy jedné z jejich obětí. Důchodce z Novojičínska totiž spadl při přetahování o dveře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy