Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj vyhlásil zakázku na likvidaci odpadu z Vratimova

Teď přinášíme dobrou zprávu pro obyvatele Vratimova. Po letech slibů konečně přicházejí konkrétní kroky, na jejichž konci bude likvidace materiálu, který byl odtěžen v lagunách bývalé chemičky Ostramo v Ostravě. Krajský úřad totiž začal hledat firmu, která odpad zlikviduje.

Tato hromada je takzvané TPS NOLO. Jde o palivo, které bylo vyrobeno zavápněním nebezpečného odpadu, vytěženého z lagun bývalé chemičky Ostramo. Přibližně před 6 lety ale jeho část, při převozu do spalovny, nejprve uskladnili ve Vratimově, kde bohužel zůstala dodnes. Nyní bude po letech marných pokusů konečně odpad zlikvidován.

Petra Špornová, mluvčí MS kraje: “MS kraj v pondělí vyhlásil veřejnou zakázku na odstranění materiálu z lagun Ostramo, který je dlouhodobě uskladněn na území města Vratimov, vyhlásil dnes Moravskoslezský kraj. O zahájení otevřeného nadlimitního zadávacího řízení rozhodli krajští radní.”

Odtěžení a odvoz materiálu bude stát asi 40 milionů korun, z nichž 32 milionů zaplatí ministerstvo životního prostředí. Zbývajících 8 milionů doplatí krajský úřad. Částku bude ale vymáhat po firmách, které do Vratimova odpad navezly.

Richard Brabec (ANO), ministr životního prostředí: “Podmínkou toho našeho programu vždy je, že ten, kdo dostává dotaci, bude pokračovat ve vymáhání a krajský úřad už podal trestní oznámení.”

Firmy, které se o zakázku budou ucházet, musejí přesně popsat nejen průběh prací, ale i dopravní trasu a místo tepelné likvidace odpadu. Vše by mělo být odvezeno do poloviny příštího roku a v dalších 10 měsících pak bude odpad likvidován ve spalovně.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SIFE s.r.o.

od 500 do 550 Kč/hod.

Detail

AEK 120 a.s. Jičín

od 28 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků