Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Města v MS kraji opět bodují v plavecké soutěži

Každoročně se v říjnu města našeho kraje zapojují do celorepublikové plavecké soutěž měst a v kategoriích podle počtu obyvatel se umísťují na předních příčkách. Například v Bohumíně si přišlo zaplavat nejvíce lidí, v Karviné a Uherském Brodě se do soutěž zapojili nejstarší plavci, měli 88 let.

I letos měla města v MS kraji možnost zabojovat o co nejlepší umístění v celorepublikové plavecké soutěži měst. Stačilo jen přijít na bazén, zaregistrovat se, uplavat libovolným způsobem sto metrů a podle věku a času zaplavání dané délky pak posunout své město o body v tabulce. V Karviné se této soutěže pravidelně účastní celé třídy základních i středních škol a nechybí ani rodiče s dětmi nebo senioři.

Táňa Červená, vedoucí bazénu: “Když doplavou, dostanou diplom a nejlepších 500 výsledků se sečte a podle toho jsme potom umístěni podle měst.”

Čas hlídalo několik plavčíků a lektorů najednou a i když byli rádi za každého účastníka soutěže, neuniklo jim, jakým stylem někteří účastníci plavou.

Andrea Banotová, lektorka plavání: “Měli by asi víc foukat do vody, bublat do vody, ale vůbec to nevadí, hlavně, že to odplavou, že mají zájem.”

Mezi nejstarší účastníky letošní plavecké soutěže patřil tento 88letý plavec Richard Koziel.

Richard Koziel, plavec: “Jsem ročník 29 a ty podmínky byly kdysi těžké, nebylo koupaliště, tak je třeba toho využívat.”

Karviná si letos ve své kategorii C nad 50 tisíc obyvatel doplavala pro třetí místo, před ní skončila Jihlava a Zlín. V kategorii B do 50 tisíc obyvatel byl nejlepší Bohumín a za ním skončila Orlová a Vsetín. A v kategorii A do 20 tisíc se z první příčky radovaly Kravaře.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Roth Czech s.r.o.

od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

OSPRO MB, spol. s r.o. - Hlavenec

od 97 Kč/hod.

Detail

JAFIKA group s.r.o. - sídlo

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků