Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důchodce z Rýmařova si za vraždu odsedí 10 let

  • Ostrava,

Místo spokojeného důchodu s kytarou, táborovými ohni a hvězdami nad hlavou, stráví tramp z Rýmařova Miroslav Hroch příštích 10 let v malé vězeňské cele. Na Silvestra totiž probodl svého kamaráda a senát soudu mu neuvěřil, že šlo jen o sebeobranu.

Oslavy posledního Silvestra začaly pro Miroslava Hrocha vesele. Už ve tři hodiny odpoledne přišel za kamarádem a jeho družkou, vytáhl kytaru a začalo se zpívat a samozřejmě popíjet alkohol. Jenže půlnoci se už nedočkali. Pár se pohádal a Hroch se postavil na stranu ženy. Kamarád ho pak prý praštil. On vytáhl nůž s 30ti centimetrovou čepelí a probodl ho. Muž byl mrtvý na místě. Před soudem se hroch marně vymlouval, že šlo o sebeobranu.

Lucie Olšarová, mluvčí krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaný byl uznán vinným z trestného činu vraždy a byl odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání 10ti let.”

Soudce mu vyměřil trest na spodní hranici trestní sazby, která je za vraždu 10 - 18 let. Miroslav Hroch má 62 let let a nikdy nebyl trestán. Je už v důchodu a jeho zálibou je kytara a zpěv.

Michal Togner, státní zástupce: “Motiv byl zřejmě zcela banální a hlavní roli tam sehrál alkohol.”

Karel Svoboda, obhájce Miroslava Hrocha: “Vyjádřil se v závěrečné řeči, že byl vyprovokován a napaden.”

Silvestrovská vražda v Rýmařově je jeden z mnoha podobných zločinů, který se stal v opilosti. Po vystřízlivění pak i Miroslav Hroch prohlásil, že všeho moc lituje a dal by cokoliv za to, aby to vrátil.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail