Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský soud v Ostravě schválil reorganizaci OKD

Uhlí se v Ostravsko karvinských dolech bude těžit dále. V úterý totiž schválil Krajský soud v Ostravě reorganizaci společnosti. Tím zabránil konkurzu zadluženého podniku a tedy jeho konci se všemi důsledky. OKD by nyní mělo přejít do rukou státu.

Náš region se vyhnul obrovskému sociálnímu otřesu, který by způsobil konkurz na OKD. Krajský soud v Ostravě totiž schválil návrh na reorganizaci podniku. Těžařská společnost tedy bude rubat uhlí dále.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Krajský soud v Ostravě dnes schválil reorganizační plán dlužníka OKD.”

S reorganizací na konci srpna souhlasili také věřitelé OKD. Firma je totiž letos už asi 2 a půl miliardy v zisku.

Lee Louda, insolvenční správce: “Všechno dopadlo pro OKD jak nejlépe mohlo. OKD nastupuje na cestu reorganizace. Reorganizace je povolená.”

Součástí soudem schválené reorganizace je podrobný plán OKD, jak bude v následujících měsících a letech postupovat. Podnik na ni pracoval od loňského roku. Doly nyní získá za 80 milionů korun stát, čímž vznikne OKD Nástupnická.

Ivo Čelechovský, mluvčí OKD: “Vedení společnosti OKD od prvopočátku vyhlášení insolvence prioritně prosazovalo a zodpovědně připravovalo reorganizační plán, který by řešil další životaschopnost těžební firmy. Proto dnešní verdikt vítáme.”

Pokud by soud reorganizaci neschválil, o práci by přišlo až 12 tisíc lidí. Nyní budou doly uzavírány postupně, až do roku 2023.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail