Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský soud v Ostravě schválil reorganizaci OKD

Uhlí se v Ostravsko karvinských dolech bude těžit dále. V úterý totiž schválil Krajský soud v Ostravě reorganizaci společnosti. Tím zabránil konkurzu zadluženého podniku a tedy jeho konci se všemi důsledky. OKD by nyní mělo přejít do rukou státu.

Náš region se vyhnul obrovskému sociálnímu otřesu, který by způsobil konkurz na OKD. Krajský soud v Ostravě totiž schválil návrh na reorganizaci podniku. Těžařská společnost tedy bude rubat uhlí dále.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Krajský soud v Ostravě dnes schválil reorganizační plán dlužníka OKD.”

S reorganizací na konci srpna souhlasili také věřitelé OKD. Firma je totiž letos už asi 2 a půl miliardy v zisku.

Lee Louda, insolvenční správce: “Všechno dopadlo pro OKD jak nejlépe mohlo. OKD nastupuje na cestu reorganizace. Reorganizace je povolená.”

Součástí soudem schválené reorganizace je podrobný plán OKD, jak bude v následujících měsících a letech postupovat. Podnik na ni pracoval od loňského roku. Doly nyní získá za 80 milionů korun stát, čímž vznikne OKD Nástupnická.

Ivo Čelechovský, mluvčí OKD: “Vedení společnosti OKD od prvopočátku vyhlášení insolvence prioritně prosazovalo a zodpovědně připravovalo reorganizační plán, který by řešil další životaschopnost těžební firmy. Proto dnešní verdikt vítáme.”

Pokud by soud reorganizaci neschválil, o práci by přišlo až 12 tisíc lidí. Nyní budou doly uzavírány postupně, až do roku 2023.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

VYD EU s.r.o. - pracoviště Dobrá

od 23 000 Kč/měsíc

Detail

MAIER CZ, s.r.o..

od 18 389 do 21 800 Kč/měsíc

Detail

Veřejné stravování CZ, a.s. - provozovna Louny

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků