Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči otevřeli v pátek 13. stanice po celém kraji

Už tradičně chystají hasiči na pátek 13. Den požární bezpečnosti. Akce je celorepubliková a Moravskoslezský kraj samozřejmě není výjimkou. Zájemci tak měli možnost doslova si prolézt hasičské stanice profesionálních hasičů a na některých místech se přidali i dobrovolní.

Centrální hasičská stanice Moravskoslezského kraje v Ostravě-Zábřehu byla po celý pátek doslova v obležení dětí. Ze všech škol v okolí proudili žáci, aby se podívali na vlastní oči a pěkně zblízka na práci hasičů. Datum pátek 13. nebyl pro Den požární bezpečnosti vybrán náhodou.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “DPB se koná vždy v pátek 13., abychom ukázali, že se nebojíme žádných pověr a že pátek 13. může být i šťastný.”

Návštěvníci si mohli nejen prohlédnout techniku, ale byly pro ně připraveny i nejrůznější stanoviště, kde se jim profesionálové věnovali a také vysvětlovali, jak co funguje.

anketa, školáci:1/ “Mě nejvíce zaujalo to hasičské auto a ten jeřáb.” 2/ “Mi se líbilo auto, co zvedá stromy.”

Zatímco dopoledne patřilo především žákům, odpoledne se přišly podívat rodiny s dětmi. V MS kraji se veřejnosti tímto způsobem otevřelo 20 profesionálních stanic, ale přidaly se i desítky dobrovolných sborů. Zapojilo se i hasičské muzeum, kde byl vstup zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy