Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětmarovická objížďka je pro řidiče velmi nebezpečná

Objíždka po dvou a půl metrové komunikaci přes Koukolnou v Dětmarovicích je velmi nebezpečná. Projíždějící řidiči se na ní nevyhnou a vyjet na hlavní silnici je mnohdy téměř nemožné. Podle místních obyvatel bylo jen otázkou času, kdy tady dojde k dopravní nehodě.

Minulý týden jsme Vás informovali o komplikacích na úzké účelové cestě v Koukolné. Kvůli opravě mostu si totiž řidiči, místo několika kilometrové objížďky, začali zkracovat trasu přes tuto část Dětmarovic Po úpravě dopravního značení tudy denně projede stovky aut.

„Normální člověk toto neudělá, aby tady, po tak úzké cestě jezdila všechna auta. Nehledě na to, že jak se vyjíždí na hlavní cestu spojující Karvinou s Dětmarovice, tak tam je devadesátka. Za chvíli tam bude karambol,“ postěžoval se Aleš Ječmínka.

Navíc dopravní značka v těchto místech upozorňuje řidiče na úsek tragických dopravních nehod. Obavy místních se naplnily o víkendu. V sobotu odpoledne se tady střetla dvě vozidla, naštěstí se vše obešlo bez vážnějšího zranění.

„Sedím v kuchyni zády k oknu a najednou taková rána. Podívám se a mám skoro auto v kuchyni,“ řekla Jana Sýkorová.

„Devatenáctiletý řidič osobního vozidla nerespektoval dopravní značení a v křižovatce nedal přednost projíždějícímu vozidlu. Došlo ke střetu vozidel, naštěstí nikdo nebyl zraněn, škody byla předběžně vyčíslena na bezmála dvě stě tisíc korun,“ konstatovala mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. Rekonstrukce mostu, kvůli kterému je průjezd přes Koukolnou osobním vozidlům povolen potrvá až do konce dubna příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail