Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: MS kraj zná výsledky měření asfaltu na silnicích

Moravskoslezský kraj má k dispozici první výsledky měření vrstev asfaltu na silnicích. A rozhodně nejsou pozitivní. Hned první měření ukázalo, že zhotovitel při opravě použil méně asfaltu, než měl.

Silnici II/648 na úseku Frýdek-Místek - Dobrá proměřila speciální laserová technologie. 

"Technicky jde o přesné geodetické zaměření vozovky laserem. Vytváří se tak digitální model terénu, který zobrazuje jednotlivé konstrukční vrstvy vozovky a jejich přesnou tloušťku. Na základě tohoto měření je možné zjistit rozdíly mezi projektem, požadovanými parametry jednotlivých živičních vrstev a mezi realizovanou skutečností," vysvětluje mluvčí MS kraje Miroslava Chlebounová.

Hned první měření poukázalo na problém, o kterém vedení kraje mluvilo před několika týdny. "Podle projektu, který vycházel z odborné diagnostiky a smlouvy o dílo, měl zhotovitel položit 5 centimetrů spodní ložné vrstvy asfaltu a 4 centimetry horní obrusné vrstvy. Výsledek měření potvrdil menší tloušťku, zejména u ložné vrstvy na opravovaném úseku," dodává Miroslava Chlebounová. 

Správa silnic Moravskoslezského kraje dílo nepřevzala a reklamuje ho. Speciální laser teď měří i úsek mezi Komárovem a Raduní.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ZAKARPATBUD B.P. s.r.o.

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s. Krizové centrum pro děti a rodinu

od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků