Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dálnici ráno zcela zablokoval požár tahače s auty

Dálnice D1 byla v pondělí ráno u Studénky zcela uzavřená, kvůli požáru nákladního tahače plného osobních aut. Proč začala auta hořet zatím nikdo netuší. Než se je podařilo uhasit, byla hned čtyři úplně zničená.

Pondělní ráno vyžadovalo kvůli nehodám na mnoha místech v kraji po řidičích hodně trpělivosti. Největší komplikace nezpůsobila nehoda, ale technická závada na polském kamionu kousek od sjezdu na Studénku. Tahač převážel osm osobních vozidel. Během chvíle z nákladu šlehaly mohutné plameny.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Když jsme přijeli na místo, hořel polský kamion Renault, který vezl osm osobních vozidel. Hasiči dostali velmi rychle požár pod kontrolu a pak jim několik desítek minut trvalo pečlivé dohašování návěsu.”

Policie musela dálnice zcela uzavřít asi na půl hodiny. Naštěstí nefoukal silný vítr, takže zůstala průjezdná alespoň druhá polovina dálnice ve směru na Ostravu. Hasiči použili k uhašení speciální pěnu. Čtyři auta zcela shořela a jedno bylo ohořelé částečně.

řidič kamionu: “Nějaká mechanická závada způsobila přehřátí brzd a začalo to hořet. Více budeme vědět, až se vrátíme a pořádně všechno prohlédneme.”

Škodu hasiči odhadli na tři miliony korun. Další tři miliony je ale hodnota uchráněného majetku. Vozidla se nakonec ani nemusela překládat na náhradní tahač. Mechanici pouze vyměnili ohořelá kola a některé poškozené části.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy