Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: MS kraj hledá cesty k oživení letiště v Mošnově

Praha, Londýn, Milán, Dubaj a další místa. Letiště Leoše Janáčka Ostrava společně s Moravskoslezským krajem chce rozšiřovat pravidelná spojení z Moravskoslezské metropole. Do 31. října tohoto roku měli dopravci možnost podat nabídky na poptávané linky do Amsterdamu a Helsinek.

Existuje celkem 6 destinací, kam mohou cestující na pravidelných spojích letět přímo z Ostravy. Moravskoslezský kraj spolu s letištěm už několik let usilují o další, zatím se to bohužel nedaří. Do Helsinek chtěl kraj létat kvůli finské IT firmě Tieto, která patří k největším zaměstnavatelům v Ostravě. Další pravidelná linka měla směřovat do nizozemského Amsterodamu, který radní vybrali jako uzel pro lety do celého světa. 

"I když byla lhůta pro podání nabídek do tendru dvakrát prodloužena, naposledy do 31. října, tak bohužel se do něj nikdo nepřihlásil. Zájem o zadávací dokumentaci a podrobnější informace projevilo sedm subjektů. Nikdo nepodal nabídku. My teď budeme situaci analyzovat," vysvětluje mluvčí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Miroslava Chlebounová. 

Letiště už dříve zkoušelo pravidelné linky do Mnichova, Vídně i Paříže. Letadla ale létala poloprázdná a provozovatelé je museli dotovat. Nepomohly ani nejrůznější pobídky kraje a všechny tyto linky postupně skončily. U aktuálního neúspěšného tendru letecké společnosti nepřesvědčila ani nabídka kraje na dotaci za 600 milionů korun. Létat se mělo začít už letos v říjnu. "Samozřejmě, že Moravskoslezský kraj má velký zájem na tom, aby letiště ožilo, aby letadla létala do celého světa. Uděláme pro to maximum," uzavírá Miroslava Chlebounová. 

Od října je opět v provozu pravidelné spojení mezi Ostravou a Dubají. Letadlo do Spojených arabských emirátů odlétá každý pátek v 10:00. Na letiště Stansted se z Ostravy dostanete 3x týdně. Vždy ve čtvrtek a v neděli odlétá také spoj do Milána.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

KVANPRO s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 do 16 800 Kč/měsíc

Detail

JEVENMAX s.r.o.

od 16 800 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

Charita Moravská Třebová - Moravská Třebová (Svitavská)

od 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků