Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V těšínském divadle byli předáni slezští Oscaři

V sobotu byli Kongresem Poláků v České republice oceněni lidé, kteří významným způsobem reprezentují polskou národnostní menšinu v našem regionu. Před třemi lety slezského Oscara “Takový jsem” získal i stonavský štáb Televize Polar.

Deseti nominovaným osobnostem byly v sobotu v podvečer předány prestižní ceny Takový jsem. Tímto způsobem chce Každoročně Kongres Poláků v ČR vyzdvihnout významné počiny a úspěchy lidí, hlásících se k polské národnostní menšině. Letos to byl například pětibojař Marek Grycz.

„Letos se mi povedlo vyhrát mistrovství Evropy a na mistrovství světa jsem získal stříbrnou medaili,“ řekl úspěšný sportovec.

Cenu získala i Danuta Chlupová, autorka knihy Jizva, která nedávno v Gdyni získala prventství v soutěži literární prvotina roku.

„Je to vlastně knížka, která vypráví lidské osudy na pozadí skutečných válečných událostí v Životicích v roce 1944,” dodala autorka.

Za nejúspěšnější počin roku 2017 odborná porota udělila cenu Zlatý jsem Marii Szymanikové, která svůj život zasvětila dětem ve čtyřech souborech.

„Jsem velice zaskočena, vůbec jsem to neočekávala. Vždycky jsem si myslela, že nedělám nic výjimečného. Dělám jen to, co mě baví a dělá mi radost,” řekla krátce po vyhlášení oceněná pedagožka.

O další ceně Zlatý jsem rozhodovala široka veřejnost během několika denního hlasování.

„Samozřejmě, že jsem hlasovala. Byla to srdcovka. Hlas jsem dala manželům Mračnovým.” „My jsme dávali hlas sportovcům,” řekli lidé, kteří v anketě hlasovali.

Cenu publika si z Českého Těšína do Jablunkova odvezl pěvecký soubor Gorol, který letos slaví 70. výročí svého založení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy