Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Buvolí stezce rozdávají policisté pokuty

Od pondělí si mohou místo několika kilometrové objížďky zkrátit cestu přes Koukolnou jen řidiči s povolenkami radnice. Dodržování nově instalované dopravní značky kontrolují policisté a hříšníkům za porušení rozdávají pokuty.

Buvolí stezkou nazvali obyvatelé dětmarovické části Koukolná nezpevněnou místní komunikaci, kterou začali ve velkém využívat řidiči. Od září si tudy zkracovali několika kilometrovou objížďku kvůli uzavřenému mostu mezi Dětmarovicemi a Petrovicemi. Místní se začali bouřit a docela právem. Rozježděné soukromé pozemky a vymleté díry v cestě mluví za vše. Od pondělí je situace jiná. Vjezd na původně účelovou komunikaci je nyní povolen jen řidičům, kteří si zažádali na radnici o povolenky.

„Je to v pořádku. Rozjíždějí tady tu cestu. Zničili všechny květiny,“ říká jeden z místních obyvatel.

O povolenky mohli zažádat jen obyvatelé žijící v okolí postižené oblasti, případně ti, kteří zde pečují o své příbuzné, nebo pracují. Na dodržování aktuálního dopravního značení teď dohlížejí policisté.

„V případě, že řidič vydané povolení nemá, dopouští se přestupku, za který mu hrozí sankce do výše dvou tisíc korun, případně se oznamuje do správního řízení,“ objasnil Pavel Balicki z karvinského dopravního inspektorátu.

„Vůbec nevím jak se tady mám dostat, jedu za známou. Bohužel, nevšimla jsem si značky,“ postěžovala si řidička, která patřičné povolení pro vjezd neměla.

Návštěvy totiž povolenky nedostanou. Pokud radnice nepřijde z nějakým jiným řešením, o vánočních a velikonočních svátcích budou muset návštěvy nechat vozidlo před zákazovou značkou a k místním dojít pěšky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy