Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Buvolí stezce rozdávají policisté pokuty

Od pondělí si mohou místo několika kilometrové objížďky zkrátit cestu přes Koukolnou jen řidiči s povolenkami radnice. Dodržování nově instalované dopravní značky kontrolují policisté a hříšníkům za porušení rozdávají pokuty.

Buvolí stezkou nazvali obyvatelé dětmarovické části Koukolná nezpevněnou místní komunikaci, kterou začali ve velkém využívat řidiči. Od září si tudy zkracovali několika kilometrovou objížďku kvůli uzavřenému mostu mezi Dětmarovicemi a Petrovicemi. Místní se začali bouřit a docela právem. Rozježděné soukromé pozemky a vymleté díry v cestě mluví za vše. Od pondělí je situace jiná. Vjezd na původně účelovou komunikaci je nyní povolen jen řidičům, kteří si zažádali na radnici o povolenky.

„Je to v pořádku. Rozjíždějí tady tu cestu. Zničili všechny květiny,“ říká jeden z místních obyvatel.

O povolenky mohli zažádat jen obyvatelé žijící v okolí postižené oblasti, případně ti, kteří zde pečují o své příbuzné, nebo pracují. Na dodržování aktuálního dopravního značení teď dohlížejí policisté.

„V případě, že řidič vydané povolení nemá, dopouští se přestupku, za který mu hrozí sankce do výše dvou tisíc korun, případně se oznamuje do správního řízení,“ objasnil Pavel Balicki z karvinského dopravního inspektorátu.

„Vůbec nevím jak se tady mám dostat, jedu za známou. Bohužel, nevšimla jsem si značky,“ postěžovala si řidička, která patřičné povolení pro vjezd neměla.

Návštěvy totiž povolenky nedostanou. Pokud radnice nepřijde z nějakým jiným řešením, o vánočních a velikonočních svátcích budou muset návštěvy nechat vozidlo před zákazovou značkou a k místním dojít pěšky.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

BENEKOVterm s.r.o.

od 29 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

A. Pöttinger, spol. s r.o.

od 21 360 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Jihomoravský kraj - pracoviště

od 22 980 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků