Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bohumínská účetní si 15 let přilepšovala z kasy města

Zdá se to neuvěřitelné, ale účetní, která měla na starosti několik městských organizací v Bohumíně si celých 15 let dělala z městské kasy dojnou krávu. Za tu dobu Bohumínu ulehčila o 8 milionů korun. Tento případ začal v pondělí projednávat krajský soud a ženě hrozí až 10 let vězení.

Dnes 59letá Anastazie Stoklasová dělala účetní v základní a mateřské škole a také v Centru sociálních služeb. Všichni ji považovali za spolehlivou pracovnici a nebýt jiného případu zpronevěry, kdo ví, jak dlouho by ještě kradla městské peníze. Bohumín totiž po něm zpřísnil kontroly a v síti uvízla další ryba - právě Stoklasová. Kontroloři se zhrozili.

Marián Mácha, státní zástupce: “Vedena záměrem obohatit sebe a osoby sobě blízké ve 495 případech neoprávněně převedla finanční prostředky.”

Dlouhých 15 let používala městské účty, jako by byly její. Platila si z nich telefon, stavební spoření, úrazovou pojistku, důchodové připojištění i leasing na auto. Aby toho nebylo málo, za peníze školy si například pořídila i Velkou knihu o houbách.

Lucie Balcarová, mluvčí Bohumína: “Tato žena, která měla pověst spolehlivého a pečlivého člověka, dokonce falšovala i výpisy z účtů, aby ji nebylo možno odhalit.”

Lucie Olšarová, mluvčí krajského soudu Ostrava: “Také měla zneužít důvěry ředitelek organizací a měla jim předkládat podklady a příkazy k úhradě, ačkoliv se ve skutečnosti jednalo o úhrady jejich vlastních závazků.”

K soudu Anastazie Stoklasová nepřišla. Prý je nemocná. Doma jsme ji ale nezastihli.

Veronika Navrátilová, obhájkyně Anastazie Stoklasové: “Ona se ze zdravotních důvodů nezúčastní.”

Za podvod a zpronevěru hrozí účetní až 10 let za mřížemi. Je také pravděpodobné, že bude muset vrátit to, co si nakoupila za kradené peníze.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Toray Textiles Central Europe s.r.o.

od 22 500 Kč/měsíc

Detail

SPERANTA, s.r.o.- pracoviště v MB

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociální péče města Ústí nad Orlicí - pracoviště

od 25 010 do 30 870 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků