Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bohumínská účetní si 15 let přilepšovala z kasy města

Zdá se to neuvěřitelné, ale účetní, která měla na starosti několik městských organizací v Bohumíně si celých 15 let dělala z městské kasy dojnou krávu. Za tu dobu Bohumínu ulehčila o 8 milionů korun. Tento případ začal v pondělí projednávat krajský soud a ženě hrozí až 10 let vězení.

Dnes 59letá Anastazie Stoklasová dělala účetní v základní a mateřské škole a také v Centru sociálních služeb. Všichni ji považovali za spolehlivou pracovnici a nebýt jiného případu zpronevěry, kdo ví, jak dlouho by ještě kradla městské peníze. Bohumín totiž po něm zpřísnil kontroly a v síti uvízla další ryba - právě Stoklasová. Kontroloři se zhrozili.

Marián Mácha, státní zástupce: “Vedena záměrem obohatit sebe a osoby sobě blízké ve 495 případech neoprávněně převedla finanční prostředky.”

Dlouhých 15 let používala městské účty, jako by byly její. Platila si z nich telefon, stavební spoření, úrazovou pojistku, důchodové připojištění i leasing na auto. Aby toho nebylo málo, za peníze školy si například pořídila i Velkou knihu o houbách.

Lucie Balcarová, mluvčí Bohumína: “Tato žena, která měla pověst spolehlivého a pečlivého člověka, dokonce falšovala i výpisy z účtů, aby ji nebylo možno odhalit.”

Lucie Olšarová, mluvčí krajského soudu Ostrava: “Také měla zneužít důvěry ředitelek organizací a měla jim předkládat podklady a příkazy k úhradě, ačkoliv se ve skutečnosti jednalo o úhrady jejich vlastních závazků.”

K soudu Anastazie Stoklasová nepřišla. Prý je nemocná. Doma jsme ji ale nezastihli.

Veronika Navrátilová, obhájkyně Anastazie Stoklasové: “Ona se ze zdravotních důvodů nezúčastní.”

Za podvod a zpronevěru hrozí účetní až 10 let za mřížemi. Je také pravděpodobné, že bude muset vrátit to, co si nakoupila za kradené peníze.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků