Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Celý kraj sužuje od nedělního večera silný vítr

V celém Moravskoslezském kraji zase pořádně fouká. Vítr dává zabrat hlavně hasičům, kteří musejí řešit akutní situace. Většinou se jedná o spadané stromy, které blokují silnice či chodníky. Meteorologové dokonce vydali výstrahu před extrémně silným větrem.

Už v neděli večer začal v celém našem regionu foukat silný vítr. Netrvalo dlouho a rozdrnčely se telefony operačního střediska hasičů. Vítr dosahoval rychlosti kolem 100 km/h a začal páchat škody. Většinou se jednalo o ulomené větve a stromy.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Od včerejšího podvečera vyjížděli hasiči v MS kraji ke zhruba 150 událostem. Nejvážnější situace byla na Frýdeckomístecku.”

I když v pondělí dopoledne nebyl vítr tak silný, hasiči měli stále plné ruce práce, protože ještě pořád odstraňovali následky nočního vichru. Například na Třinecku nevěděli kam dřív skočit.

Martin Vitásek, velitel zásahu: “Máme výjezd za výjezdem. Máme za sebou už nějaké stromy, teď máme střechu a už jsme měli i nehodu.”

Do Vendryně musel být povolán žebřík s plošinou. Na střeše prodejny s podlahovými krytinami se uvolnily plechy.

majitel obchodu. “Všimli jsme si, že to začalo vibrovat, takže jsme nečekali na nic a volali hasiče.”

I když byla v průběhu dne situace o něco lepší, meteorologové vyhlásili výstrahu před extrémně silným větrem až do úterních 16 hodin. Na hřebenech hor může vítr dosahovat rychlosti přes 140 km/h, což je síla orkánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy