Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Markvartovicích hořela v noci skládka

Hasiči mají za sebou náročnou noc. V Markvartovicích u Hlučína hořela skládka komunálního odpadu, která je na poměrně odlehlém místě, takže hasiči museli přivážet vodu v cisternách. Příčina požáru je v šetření. Je ale možné, že odpadky mohl někdo zapálit úmyslně.

V pondělí krátce po deváté hodině večerní zpozorovali lidé plameny na skládce komunálního odpadu v katastru obce Markvartovice. Skládka leží uprostřed polí na odlehlém místě, kde se hasiči nemohli napojit na hydrant.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Na místo vyjeli tři jednotky profesionálních hasičů a pět dobrovolných sborů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu asi za tři hodiny. Hořelo na rozloze 20 x 30 metrů.”

Požár se prohořel do hloubky, takže až do rána museli na místě zůstat dobrovolní hasiči z Markvartovic, kteří požářiště hlídali a prolévali vodou. Únik nebezpečných látek do okolí zjištěn nebyl.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Hasiči zasahovali v dýchací technice a upotřebili asi 700 hl vody.”

Pavel Myslivec (nez.) starosta Markvartovic: “Příčinu je těžko odhadnout, ale ráno objevili, že je poničen plot, který skládku ohraničuje. Takže je možné, že se tam dobývali nějací sběrači.”

Skládka patří společnosti Marius Pedersen a je na ní svážen komunální odpad z okolních obcí. Škoda je ale pravděpodobně minimální a naštěstí nebyl ani nikdo zraněn.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy