Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor při zapalování vánočních svíček i smažení kapra

V předvánočním období každoročně přibývá požárů. Ať už od svíček a prskavek nebo také od horkého oleje při smažení vánočního kapra. Proto jsme pro vás připravili několik zásad, jak se chovat, abyste podobné nepříjemnosti nemuseli přes svátky řešit.

Na sídlišti v Opavě-Kylešovicích se v období adventu odehrál odstrašující případ, který bychom rádi připomněli. Hasiči museli vyrazit k požáru bytu, který vznikl od adventního věnce v koupelně. Tři lidé museli být ošetřeni a škoda se blížila milionu.

majitel bytu: “Nechtěla zhasínat adventní věnec, takže ho nechá dohořet. Stála tam u té svíčky, jak svatá pana. Pak to dala asi do té vany a pak, jak chytl ten věnec, chytla ta vana, protože nevěděla, že ta vana je plastová a blaflo to všechno.”

Svíčky bývají nejčastější příčinou požárů. Většinou jde o neopatrnost a jejich nevhodné umístění. Oheň se v bytech šíří velmi rychle.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Svíčka by měla být na volném místě, dostatečně daleko od domácích textilií, záclon.”

Problém může také vzniknout při smažení ryb. Zásada je, když začne hořet olej, nehasit vodou.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Zamezit přísunu kyslíku pečícím plechem, mokrým hadrem, dřevěným prkýnkem nebo pokličkou.”

V roce 2015 museli hasiči jen na štědrý den likvidovat 45 požárů a tři lidé uhořeli. Loni to bylo o tři méně a uhořel jeden člověk. Proto buďte opatrní.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Beskyd spol. s r.o.

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAPAB s.r.o. - pracoviště

od 19 000 do 19 500 Kč/měsíc

Detail

TORINA CZ, s.r.o. - Praha-východ

od 15 000 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků