Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při manipulaci s pyrotechnikou buďte opatrní

Konec roku se tradičně slaví odpalováním zábavné pyrotechniky. Je také pravidlem, že se každý rok stane nějaký úraz při neobratné manipulaci. Proto jsme pro vás připravili reportáž, kde se dozvíte, jak postupovat, aby jste nový rok oslavili bez úrazu a škod na majetku.

V prvních dnech nového roku vám vždy přinášíme zprávy o oslavách Silvestra a vždy je jejich součástí také bohužel výčet nejrůznějších neštěstí a úrazů, které se při odpalování pyrotechniky stanou. Nemusí k nim ale docházet, pokud by všichni dodržovali několik jednoduchých zásad. První zásadou je, kupovat pyrotechniku pouze v kamenných obchodech.

Zbyněk Vařecha, pyrotechnik: “Měly by se prodávat výrobky, které mají schválen prodej na českém trhu, které mají certifikát CE. Každý výrobek by měl být s českým návodem a podrobným návodem k odpálením.”

Pyrotechniku byste až do Silvestra měli mít v suchu, aby nenavlhla. To by se potom mohla chovat nevyzpytatelně. Několik důležitých zásad musíme dodržovat samozřejmě při samotném zapalování rachejtlí i dělobuchů.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “K vypouštění rachejtlí, světlic nebo dělobuchů bychom si měli vybrat takové místo, kterým neohrozíme auta, tůje, balkóny. Nemělo by to být blízko nemocnic a nebo domovů pro seniory.”

Pozor by měli dát dospělí také na své děti a nenechat je manipulovat s pyrotechnikou, která je povolená až od 18 let. Mnoho úrazů se stane z důvodu podnapilosti uživatele. Obce mají také vyhláškou stanoveno, kdy se můžou petardy a rachejtle odpalovat.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Botanico cafe s.r.o. - pracoviště Pv

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

SV metal spol.s r.o.

od 130 Kč/hod.

Detail

VOLPACK, s.r.o. - okres Pardubice

od 89 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků