Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do ulic v celém MS kraji vyrazili tříkráloví koledníci

Ke každoročním tradicím už 18 let patří také Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita. Od prvního dne nového roku tak může každý, kdo koledníky přivítá, udělat dobrý skutek a přispět potřebným. Charita si velmi zakládá na transparentnosti sbírky a osud každé darované koruny umí přesně doložit.

Přivítejte nový rok dobrým skutkem a přivítejte ve svých domovech Kašpara, Melichara a Baltazara. Tři králové vyrazili do ulici a budou přinášet poselství nového roku až do 14. ledna. Peníze, které jim lidé darují, budou využity pro osoby v nouzi.

Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: “Pro mně osobně znamená ta sbírka přinášení pokoje a radosti nejrůznějším lidem a často se jedná o lidi osamocené nebo lidi, kteří prožívají závěr života. Určitě je to i významný finanční přínos.”

Pro charitní organizace je tříkrálová sbírka důležitým zdrojem financí, bez kterého by se obešli jen velmi těžko.

Pavel Folta, ředitel Charity sv. Alexandra: Každá koruna má pro nás velkou hodnotu a ten výtěžek využíváme na dovybavování našich chráněných dílen.”

V posledních letech se objevilo i několik falešných koledníků a proto si dávejte pozor, komu peníze dáváte.

Martin Hořínek, koordinátor Tříkrálové sbírky: “Pokladnička je úředně zapečetěna na místním obecním úřadě. Má charitní znak, má své číslo a je spojena s průkazkou, která je zároveň plnou mocí. Její číslo musí odpovídat číslu průkazky.”

V roce 2017 vybrali v našem regionu koledníci téměř 16 milionů korun. Letos je připraveno asi dva půl tisíce převážně tříčlenných skupinek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy