Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neznámý Rom okradl téměř 90letou stařenku

V našem zpravodajství se vás snažíme pravidelně varovat před podvodníky, kteří se zaměřují na důvěřivé důchodce. Pod nejrůznějšími záminkami se jim vloudí do domu či bytu a okradou je o úspory. Bohužel se stal další takový případ v Pusté Polomi, kde neznámý Rom nabízel téměř 90leté ženě deky.

Vlasta Grygarová z Pusté Polomi má už 88 let. Bydlí v domku, kde jsou s ní téměř pořád její děti. Bohužel ale zrovna před Vánocemi byla na chvíli sama o zrovna v tu chvíli u ni zazvonil neznámý muž. Nabízel deky za 2 tisíce korun.

Vlasta Grygarová, okradená důchodkyně: “Říkal, že si mám vybrat deku jakou chci. Otevřela jsem mu, kde jsem měla peníze a až sem to zavírala, všimla jsem si, že peníze zmizely.”

Zloděj drze vešel až do obývacího pokoje. Tam využil nepozornosti stařenky, která ze skříňky na stůl vytáhla své úspory a ukradl 80 tisíc korun. Měla je na topení, ale také, jak už to u starých lidí bývá, na pohřeb. Deky nechal na místě a zmizel.

Vlasta Grygarová, okradená důchodkyně: “Určitě to byl Cikán.”

dcera okradené důchodkyně: “Nedá se nic dělat. Už se to stalo. Už ji to nechceme ani připomínat.”

Krádeží se zabývají policisté. Bohužel, ale získat popis nebo jiné podrobnosti ke krádeži, je u důchodců často problém.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: “Opavští kriminalisté pátrají po osobě pachatele, která se dopustila krádeže a samozřejmě přivítáme jakékoliv informace, které by vedly ke ztotožnění této osoby.”

Jakékoliv informace leze sdělit v kterékoliv služebně policie a nebo i anonymně na bezplatnou linku 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy