Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS inovační centrum je pro rozvoj regionu klíčové

Vznik a další rozvoj Moravskoslezkého inovačního centra je pro další rozvoj a prosperitu našeho regionu klíčový. Podle hejtmana našeho kraje Iva Vondráka se navíc daří centrum propojit s univerzitami, což je velmi důležité.

V roce 97 vznikl v Ostravě vědeckotechnologický park. V podstatě se jednalo o prostory, kde se nastěhovaly vývojové firmy. V loňském roce se rozhodla Ostrava po jednáních s krajem, že je nutné VT park posunout dále. Přibrali univerzity a vzniklo Moravskoslezské inovační centrum.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Svět se mění a my potřebujeme v kontextu specifik ostravského regionu trochu šlápnout na plyn.”

Pavel Csank, ředitel Moravskoslezského inovačního centra: “Hlavní změna je v rozvoji nových služeb na míru konkrétních potřeb firem a druhá velká změna bude v tom, že část těch budov budeme předělávat na technologické experimentální zařízení pro vývojové procesy firem.”

Po půlroce fungování se ukazuje, že to byl krok správným směrem.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: “Úkoly jsou dva základní. Podchytit mladé lidi, kteří tady chtějí podnikat a rozjet firmu v oblasti nových technologií a druhá věc, jsou tady existující firmy, které budou hledat uplatnění na zahraničních trzích.”

V současné době se připravuje centrum kolaborativních robotů, které firmám nabídne možnost testování nejmodernějších technologií v interakci s člověkem.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

LB AGROSTAVBY s.r.o.

od 34 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Best Account s.r.o. - pracoviště

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků