Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Antonín Klimša odchází z OKD, řídit bude RBP

Jak jsme Vás včera informovali, společnost OKD opouští k 31. březnu její výkonný ředitel Antonín Klimša. Od dubna bude řídit Revírní bratrskou pokladnu. Reorganizaci těžební společnosti, která je od předloňského května v úpadku, by Klimšův odchod ohrozit neměl.

Černouhelná těžební společnost OKD bude mít od 1. dubna nové vedení. Firmu opouští její výkonný ředitel Antonín Klimša.

„Jedná se o mé osobní rozhodnutí, které jsem pečlivě projednal s ostatními členy představenstva společnosti. Ti mě v tomto osobním kroku podporují,“ řekl Klimša.

Společnost OKD je ale stále v úpadku. V polovině října krajský soud v Ostravě schválil rozhodnutí věřitelů o přijetí reorganizačního plánu zadlužené společnosti. Londýnská Citibank a mateřská NWR se ale proti rozhodnutí soudu odvolali k vrchnímu soudu v Olomouci. Ten zatím nerozhodl. Podle reorganizačního plánu mají být doly a provozní majetek firmy vloženy do společnosti OKD Nástupnická, kterou má vlastnit státní podnik Prisko. Klimšův odchod by ale vliv na to mít neměl.

„Jsme přesvědčeni, že tato personální změna v žádném případě neovlivní reorganizaci OKD,“ řekl mluvčí těžební společnosti Ivo Čelechovský.

A stejného názoru jsou i odboráři, přestože s nimi Klimšův odchod nebyl projednán.

„Co se týká reorganizace, ta je o společnosti OKD a ne o řediteli Klimšovi. Já bych za tím nehledal žádnou senzaci, že se reorganizace nepovede, pokud tam nebude ředitel Klimša,“ řekl předseda hornických odborářů Rostislav Palička.

Jméno Klimšova nástupce zatím známo není. Rozhodovat o něm bude představenstvo společnosti nejspíš v březnu.

Nahlásit chybu


K tématu
TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail

Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail