Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj navýšil množství peněz na sociální služby

Moravskoslezský kraj se stal vůbec prvním regionem v republice, kde byly kompletně transformovány pobytové sociální služby a současné vedení úřadu v trendu zkvalitňování sociálních služeb pokračuje. Z rozpočtu jde do této oblastí více než 60 milionů korun navíc, oproti předchozím obdobím.

Vedení MS kraj už mnoho let pracuje na transformaci sociálních služeb. Cílem je zlidštit život lidí s nejrůznějšími handicapy, ale i seniorů v sociálních zařízeních. Nyní se podařilo opět zvýšit objem financí. V minulém roce to bylo o 48 milionů a letos o dalších 20.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “Tyto peníze jsou přímo poskytovatelům sociálních služeb tzv. nezisku. Charitám, diakoniím a jiným poskytovatelům sociálních služeb, kteří nejsou jako obce nebo kraj placeny ze státního rozpočtu.”

Na letošní rok se počítá s dokončením rekonstrukce Domova Letokruhy v Budišově nad Budišovkou a také začne výstavba sociálního zařízení pro seniory v Kopřivnici s kapacitou 60 lůžek.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “Už neexistují pokoje, kde bylo 8, 6 lidí pohromadě. Nyní spíš stavíme nová křídla našich domovů, zvyšujeme kapacitu v rámci možností jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojů. Podařilo se uzavřít memorandum s Kopřivnicí o výstavbě nového domova pro seniory.”

Pro seniory je také určen dotační Program na podporu zdravého stárnutí, v rámci kterého bylo podpořeno 17 projektů z oblasti volnočasových aktivit, vzdělávání a dalšího vyžití. Kraj také poskytl dotaci na Senior Pas, díky kterému mohou senioři využívat v celé republice nejrůznější slevy.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

PM & SA s.r.o. - U Parku

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

SORBANNA, s.r.o.-006 (TI Group Automotive Systems s.r.o.)

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků