Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj navýšil množství peněz na sociální služby

Moravskoslezský kraj se stal vůbec prvním regionem v republice, kde byly kompletně transformovány pobytové sociální služby a současné vedení úřadu v trendu zkvalitňování sociálních služeb pokračuje. Z rozpočtu jde do této oblastí více než 60 milionů korun navíc, oproti předchozím obdobím.

Vedení MS kraj už mnoho let pracuje na transformaci sociálních služeb. Cílem je zlidštit život lidí s nejrůznějšími handicapy, ale i seniorů v sociálních zařízeních. Nyní se podařilo opět zvýšit objem financí. V minulém roce to bylo o 48 milionů a letos o dalších 20.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “Tyto peníze jsou přímo poskytovatelům sociálních služeb tzv. nezisku. Charitám, diakoniím a jiným poskytovatelům sociálních služeb, kteří nejsou jako obce nebo kraj placeny ze státního rozpočtu.”

Na letošní rok se počítá s dokončením rekonstrukce Domova Letokruhy v Budišově nad Budišovkou a také začne výstavba sociálního zařízení pro seniory v Kopřivnici s kapacitou 60 lůžek.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “Už neexistují pokoje, kde bylo 8, 6 lidí pohromadě. Nyní spíš stavíme nová křídla našich domovů, zvyšujeme kapacitu v rámci možností jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojů. Podařilo se uzavřít memorandum s Kopřivnicí o výstavbě nového domova pro seniory.”

Pro seniory je také určen dotační Program na podporu zdravého stárnutí, v rámci kterého bylo podpořeno 17 projektů z oblasti volnočasových aktivit, vzdělávání a dalšího vyžití. Kraj také poskytl dotaci na Senior Pas, díky kterému mohou senioři využívat v celé republice nejrůznější slevy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy