Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji je o práci u policie velký zájem

Z nejrůznějších statistik vyplývá, že se bezpečnostní situace v našem regionu v poslední době zlepšuje. Jedním z důvodů je i nárůst počtu policistů. My jsme byli u slavnostního slibu dalších 22, které do služby přivítal nejen krajský policejní ředitel Tomáš Kužel, ale i hejtman Ivo Vondrák.

Slavnostním slibem na krajském úřadě ukončilo 22 policistů svou přípravu na toto náročné povolání a mohou tak nastoupit do služby. Nejvíce jich zůstane přímo v Ostravě - 10. Po dvou jdou na Opavsko a Frýdeckomístecko. Další okresy budou mít po jednom policistovi. Dva posílí dálniční policii a tři železniční oddělení.

noví policisté: 1/ “Od dětství mě to zajímalo. Zastat se slabších nebo pomáhat lidem, kteří to potřebují.” 2/ “Když se ptáte dětí, čím chtějí být, tak já jsem chtěla být policistkou.”

V loňském roce přijalo krajské ředitelství přes 700 žádostí k policii. Vybráno bylo 164 policistů.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Současný stav je zhruba 4160 policistů, plus necelých tisíc občanských zaměstnanců.”

Vedení MS kraje je s prací policie spokojeno a i letos ji chce podpořit finančně.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: “Je to asi 14,5 milionu, které jsme alokovali z rozpočtu a myslím, že jsou to dobře investované peníze.”

Průměrná délka služebního poměru v MS kraji je 15 let. Průměrný věk policistů je necelých 40 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy