Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejčastější příčinou nehod je nesprávný způsob jízdy

V uplynulém roce 2017 přibylo v Moravskoslezském kraji dopravních nehod. Pozitivní zprávou ale je, že ubylo mrtvých i zraněných. Ubylo i lidí, kteří jeli pod vlivem alkoholu. Naopak ale bohužel narůstá počet řidičů ovlivněných drogami.

Nejtragičtější nehoda loňského roku se stala v srpnu na dálnici D1 u Kujav. Dva kamiony tam mezi sebou rozmáčkly osobní auto. Bilance je dva mrtví a dva těžce zranění. Celkem v roce 2017 zahynulo v našem regionu při 9624 nehodách 44 osob. O jednu méně, než v předchozím roce.

Jiří Zlý, vedoucí dopravní policie MS kraje: “Nejčastější příčinou dopravních nehod je už tradičně nesprávný způsob jízdy. Je to téměř 68 procent. Nejčastějšími přestupky jsou porušování dopravního případně signalizačního zařízení a nebo držení telefonu.”

Vedení policie trápí také mnoho nehod chodců i když jich ubylo o 45 na 361. Při nich zahynulo 15 lidí. Někdy zbytečně, protože neměli povinné reflexní prvky.

Jiří Zlý, vedoucí dopravní policie MS kraje: “Chodec si musí uvědomit, že je zranitelný a měl by se chovat obezřetně. Nošení reflexních prvků mimo obec ukládá zákon.”

Loni se stalo také 328 nehod cyklistů, při kterých zahynulo 5 lidí. Ani jeden z nich neměl ochrannou helmu. Z celkového počtu všech loňských nehod bylo 443 viníků opilých.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy