Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji má Miloš Zeman velkou podporu voličů

Nejprve se ohlédneme za volbami. Do druhého kola postoupili Miloš Zeman a Jiří Drahoš. V tomto výsledku se nijak nelišil ani Moravskoslezský kraj. Rozdílný je ale počet hlasů, které kandidáti dostali. Miloši Zemanovi totiž v našem regionu chybělo jen necelé procento k tomu, aby měl více než 50 procent hlasů a byl zvolen už v kole prvním.

Volby v Moravskoslezském kraji ukázaly, že prezident Miloš Zeman je zde velmi oblíbený. Zatímco celkové získal asi 39 procent hlasů, v našem kraji to bylo o 10 procent více. Druhý Jiří Drahoš pak získal asi o tři procenta méně, než celostátně. Největší podporu Zemanovi vyjádřili obyvatelé Karvinska. Získal tam asi 58 procent hlasů. Naopak nejmenší podporu měl na Frýdeckomístecku - 44 procent. Ostatní kandidáti přibližně kopírovali celostátní výsledky. Pouze lékař Marek Hilšer v našem regionu přeskočil textaře Michala Horáčka.

Volební účast je v našem kraji přibližně 57 procent, celostátní 62 procent. Nejméně lidí přišlo volit na Karvinsku. Větší problémy s volbami nebyly. V jednom okrsku v Ostravě - Porubě začaly o 15 minut později, kvůli tomu, že jeden z členů komise poskytoval první pomoc občanovi. Největší problém byl v Sedlišti, kde musela být v pátek před devátou hodinou přesunuta volební místnost do jiné budovy. Bylo to kvůli balíčku, který do volební místnosti přinesl muž se slovy: “Nebojte se, to nebouchne. Sladké sny.” Pak odešel. Pyrotechnici zjistili, že v balíčku je šest čokolád. Druhé kolo voleb se uskuteční 26. a 27. ledna a rozhodne se mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy