Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj řeší nedostatek lékařů a sester

Moravskoslezský kraj se potýká, stejně jako i zbytek země, s nedostatkem lékařů a zdravotních sester. V krajských nemocnicích se daří tento trend zmírňovat nejrůznějšími pobídkami a stipendijními programy. Kraj nyní pracuje na nové koncepci zdravotnictví, aby sjednotil postup zřizovatelů, kterých je v regionu sedm.

Z nemocnic, které zřizuje MS kraj v loňském roce odešlo 198 lékařů a nově nastoupilo 183 doktorů. Znamená to tedy, že chybí 15 lékařů, většinou těch nejkvalifikovanějších. Potíže to způsobilo hlavně o prázdninách. Problémy pomohl zmírnit náborový příspěvek a lékaři z Ukrajiny.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “V kraji chybí plus mínus 100 zdravotníků. Půl na půl jsou to lékaři a sestry, ale není to dramatické číslo. Provoz není ohrožen. Těch sto by bylo do ideálního stavu, aby nebyly problémy při vybírání dovolených.”

Kraj také připravil stipendijní programy pro studenty lékařských fakult a zdravotních škol. Nejen, aby se dobře učili, ale aby zůstali v kraji. Podporu mohou získat i praktici a zubaři, kterých ke konci roku skončilo hned 20. Na Bruntálsku chce kraj nedostatek lékařů řešit zřízením 4 ambulancí v Horním Benešově.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Horní Benešov postaví dům a my ho vybavíme lékařskou technikou.”

Náš kraj se ale naštěstí nepotýká s odchodem lékařů kvůli eReceptu. Odchod avizovalo 20 lékařů, ale zatím svůj záměr nikdo nesplnil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy