Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V kraji se množí případy požárů od vadných topení

V průběhu 24 hodin v našem regionu hořelo hned na třech místech kvůli závadám při vytápění. V této souvislosti hasiči znovu upozorňují majitele rodinných domků aby nezanedbávali kontrolu kotlů a komínů. Požáry se naštěstí obešly bez zranění.

Šest jednotek hasičů spěchalo ve čtvrtek k nedávno dokončené dřevostavbě v Ostravě-Svinově. Tři profesionální sbory doplnily i tři jednotky dobrovolných hasičů ze Zábřehu, Polanky a Radvanic a ve stejný den hasili hasiči také domek v Kobeřicích. Příčina souvisí s topením a ze stejného důvodu hořel v noci dům i v Odrách.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Když přijeli na místo hasiči, byla celá střecha v plamenech a brzy propadla na hromady palivového dříví.”

Škoda je předběžně odhadnuta na 900 tisíc korun. V předchozích dvou případech na 200 a půl milionu. Je možné, že k žádnému z těchto požárů nemuselo dojít, kdyby bylo topení a komíny řádně a kvalitně provedeny a pravidelně kontrolovány.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Každý vlastník si by měl nechat vyčistit komín a zkontrovat kotel, zavolat revizního technika a nechat si vyčistit plynový i elektrický kotel.”

Pokud nemá majitel domu revizi provedenu hrozí, že mu pojišťovna v případě požáru neuhradí škodu. Navíc ho čeká i pokuta od hasičů.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Steel Center Europe, s.r.o. - provozovna

od 27 500 do 29 500 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace

od 33 400 do 57 000 Kč/měsíc

Detail

HYDRAP, spol. s r.o.

od 110 do 125 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků