Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezdoplatkové zóny v Moravskoslezském kraji

Už v padesáti městech a obcích České republiky platí vyhlášení takzvané bezdoplatkové zóny. V takových zónách nejsou nově příchozím lidem vypláceny příspěvky na bydlení. V Moravskoslezském kraji platí v Bohumíně a Frýdku-Místku, nově se chystá přidat i Ostrava, Bruntál nebo Karviná.

Každé město nebo obec má na svém území lokality, které mu kazí dobré jméno. Třeba zvýšeným počtem přestupků, častým porušováním veřejného pořádku nebo výskytem lidí, kteří svým stylem života obtěžují ostatní. Města teď jejich výskyt může eliminovat vyhlášením tzv. bezdoplatkové zóny.

Dagmar Novosadová, členka předsednictva Svazu měst a obcí ČR: “Hlavním cílem opatření obecné povahy je zabránění vzniku či rozšiřování sociálně vyloučených lokalit na území obcí a měst.”

Tam, kde bude bezdoplatková zóna vyhlášena, nově příchozím tady nebudou vypláceny doplatky na bydlení. V Moravskolezském kraji už platí v Bohumíně a ve Frýdku-Místku a připravuje se Ostrava, Karviná a Bruntál. V Karviné se bude týkat napříkladu ubytovny mašinka, kde žijí i rodiny s dětmi.

anketa, ubytovaní: “Určitě lepší jak na Předvoji, normální, čisto, v pořádku všechno.”

Bezdoplatková zóna se bude týkat ještě jedné ubytovny.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Druhá lokalita, kde máme velké stížnosti, a kde se to zvrhlo docela hodně, je Majáček, to je u házenkářské haly. Je to bývalá ubytovna pro sportovce, která je dnes v soukromých rukou.”

Pokud to bude nutné, budou bezdoplatkové zóny vyhlášeny i v jiných částech města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy