Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O službu u aktivních záloh je MS kraji velký zájem

V Moravskoslezském kraji mají v současné době aktivní zálohy Armády České republiky téměř plný stav a desítky dalších mužů i žen se hlásí. Naše pěší rota patří totiž k nejlepším v zemi a všechny úkoly, které v uplynulém roce plnila, zvládla na výbornou.

První cvičení velitelského sboru aktivních záloh Armády ČR Krajského vojenského velitelství Ostrava proběhlo v lednu 2004 a od té doby se datuje vznik pěšího pluku záložáků. Dnes má kolem 160 členů a o vstup mezi ně je velký zájem.

Jaroslav Hrabec, ředitel KVV Ostrava: “My máme dnes naplněnost jednotky 90, možná 95 procent, protože nikdy nebude plná. Je přirozená fluktuace, vojáci přichází a odchází, což je dobře, protože aktivní záloha je často vstup do profesionální armády.”

V loňském roce se záložáci zúčastnili několika cvičení a akcí. Asi nejvýznamnější bylo cvičení Safeguard, kdy vojáci střežili objekty před napadením. Hlídali například letiště v Mošově. Záložáci se ale také prezentovali na dnech NATO.

členové aktivních záloh: 1/ “Je tam dobrá skupina lidí, se kterými se rád setkávám a cvičím.” 2/ “Je potřeba pro sebe a společnost něco dělat.”

Jaroslav Kania (ANO) náměstek hejtmana MS kraje: “Vedle civilního povolání se věnovat tak důležité oblasti, jako je obrana státu a bezpečnost nás všech, to chce velké sebezapření.”

Pokud máte o členství v aktivních zálohách zájem stačí se přihlásit na krajském vojenském velitelství v Ostravě.




Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Jihočeská zelenina a.s.

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Hebl Group s.r.o. - 02

od 20 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

PS REXTER s.r.o. - Čestlice (Říčany)

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků