Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj chce moderní vlaky a elektrizovanou železnici

Vedení MS kraje se snaží o modernizaci železniční dopravy v regionu. Už v loňském roce začalo jednání s Českými drahami kvůli trati do Frenštátu a modernizací projdou i další linky a tratě. Lepší dostupnost po železnici chtějí krajští radní zajistit i pro špatně dostupné Bruntálsko.

Lidé, kteří jezdí vlakem mezi Ostravou a Frenštátem pod Radhoštěm se brzy dočkají většího komfortu. Krajský úřad už podepsal smlouvu s Českými drahami, které tak nahradí staré dosluhující vozy novými, moderními. Je už také rozhodnuto o její elektrifikaci.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Už jsme uzavřeli smlouvu s Českými drahami, aby jezdili v příštích 5 letech do Frenštátu a pokud možno novými vlaky.”

Vedení kraje chtělo dosáhnout co nejlepších podmínek soutěže mezi dopravci. To ale bohužel prý podle právníků nejde. Kraj tak bude muset zadat všechny zakázky Českým drahám. To ale soukromníky znevýhodní.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “My jsme chtěli dát soukromníkům 2,3 tratě tak, aby si mohli vyzkoušet, co to je jezdit pro kraj. Měli by tak všechny informace proto, aby se mohli v roce 2023 hlásit do tvrdé soutěže, která bude.”

Kraj také jedná se Správou železniční dopravní cesty o Bruntálsku, které je špatně dostupné. Správa slíbila přednostní vypracování studie, zda je možná elektrifikace. Také je v plánu kompletní oprava železničního uzlu mezi Svinovem a Hlavním nádražím.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

AŽD Praha s.r.o. - Montážní závod Olomouc

od 27 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

GASL CZ s.r.o. - pobočka Prostějov

od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

RUSZIN CZ s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků