Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pavilonu evoluce ostravské ZOO jsou nové expozice

Pavilon evoluce patří k chloubám ostravské ZOO a proto se její pracovníci snaží tyto prostory neustále vylepšovat a obohacovat. Novinkou je několik zajímavých živočichů jako například obří mnohonožka a nebo žába s vlasy.

Ostravská ZOO patří k nejnavštěvovanějším místům celé České republiky. Loni ji potřetí v historii navštívilo přes půl milionu lidí a rekordní je i počet zvířat. K chloubám ZOO pak jistě patří pavilon evoluce.Ten se na začátku roku rozrostl o nové expozice. K vidění je tak obří mnohonožka a například unikátní bahník byl přemístěn na atraktivnější místo.

Jiří Novák, zoolog: “Lidé si myslí, že je to ryba, ale je to tvor, který je už na té větvi, která vede k nám, ke čtyřnožcům.”

V akváriích přibyly dva nové druhy ryb. Jehly obrovské, příbuzné mořských koníků a patetry. Obojživelníky zastupuje nově unikátní žába z Kamerunu, které rostou vlasy - vlasatice třásnitá.

Jiří Novák, zoolog: “Zvyšují povrch kůže a pak vydrží déle pod vodou, čili se mohou věnovat ochraně snůšky.”

Samozřejmě ale nejatraktivnějšími obyvateli pavilonu evoluce jsou stále šimpanzi, které mohou návštěvníci pozorovat v prostředí velmi podobném skutečné přírodě a to i uvnitř. V zimě je chladné počasí příliš ven neláká.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy