Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté z MS kraje jsou nejrychlejší z celé ČR

Teď přinášíme výbornou zprávu pro obyvatele Moravskoslezského kraje. Pokud se totiž v našem regionu dostanete do nějakých problémů a potřebujete pomoc policie, bude u vás hlídka nejrychleji z celé České republiky. Průměrně do pěti minut.

Čtyři minuty a 52 vteřin - to je průměrný čas, za který k vám dorazí policejní hlídka na území celého našeho regionu. Každý den se to v uplynulém roce dělo přibližně 278 krát. Průměrný počet výjezdů se za den zvýšil o 13. Přesto se dojezdový čas daří snižovat.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Musíme si ale uvědomit, že jsou různé aglomerace, kde je ten čas nižší a nebo naopak vyšší. Nemůže to nikdo brát jako dogma, že v každé části kraje přijede hlídka do 5 minut.”

Velkou zásluhu na excelentním dojezdovém času má integrované bezpečnostní centrum, které značně snižuje dobu mezi přijetím tísňového volání a výjezdem hlídky.

Radim Daněk, náměstek ředitele PČR MS kraje: “Průměrný čas v republice je 9 a půl minuty. Všechno začíná příjmem tísňového volání a předáním informace hlídce. Je to opravdu naše velká priorita.”

Například v Ostravě často na tísňová volání reaguje oddělení hlídkové služby, které dokonce bylo ohodnoceno za dobrou práci jako policejní tým roku.

Jiří Hubert, velitel OHS PČR: “Snížili jsme dojezdové časy z nějakých 15, 20 minut na 5 minut, 3 minuty, kdy dojde k pomoci občanům. Neděláme to pro ocenění, ale pro lid.”

Snižování dojezdového času patří mezi priority moravskoslezské policie i pro rok 2018.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

TGH RENOVA s. r. o.

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

MASO UZENINY POLIČKA, a.s.

od 23 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Fusion Temple s.r.o. - pracoviště

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků