Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté z MS kraje jsou nejrychlejší z celé ČR

Teď přinášíme výbornou zprávu pro obyvatele Moravskoslezského kraje. Pokud se totiž v našem regionu dostanete do nějakých problémů a potřebujete pomoc policie, bude u vás hlídka nejrychleji z celé České republiky. Průměrně do pěti minut.

Čtyři minuty a 52 vteřin - to je průměrný čas, za který k vám dorazí policejní hlídka na území celého našeho regionu. Každý den se to v uplynulém roce dělo přibližně 278 krát. Průměrný počet výjezdů se za den zvýšil o 13. Přesto se dojezdový čas daří snižovat.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Musíme si ale uvědomit, že jsou různé aglomerace, kde je ten čas nižší a nebo naopak vyšší. Nemůže to nikdo brát jako dogma, že v každé části kraje přijede hlídka do 5 minut.”

Velkou zásluhu na excelentním dojezdovém času má integrované bezpečnostní centrum, které značně snižuje dobu mezi přijetím tísňového volání a výjezdem hlídky.

Radim Daněk, náměstek ředitele PČR MS kraje: “Průměrný čas v republice je 9 a půl minuty. Všechno začíná příjmem tísňového volání a předáním informace hlídce. Je to opravdu naše velká priorita.”

Například v Ostravě často na tísňová volání reaguje oddělení hlídkové služby, které dokonce bylo ohodnoceno za dobrou práci jako policejní tým roku.

Jiří Hubert, velitel OHS PČR: “Snížili jsme dojezdové časy z nějakých 15, 20 minut na 5 minut, 3 minuty, kdy dojde k pomoci občanům. Neděláme to pro ocenění, ale pro lid.”

Snižování dojezdového času patří mezi priority moravskoslezské policie i pro rok 2018.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail