Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba továrny na superslitiny v Mošnově se zpozdí

Už v letošním roce měla být v průmyslové zóně v Mošnově dokončena nová továrna na výrobu a vývoj nejmodernějších materiálů a slitin. V plánu to měla společnost Vítkovice- výzkum vývoj, která chtěla zaplnit díru na trhu. Nyní je jisté, že to společnost nestihne a proto musela požádat vedení Ostravy o odklad termínů.

Před dvěma roky představila společnost Vítkovice - výzkum a vývoj - technické aplikace projekt továrny za miliardu korun. Fabrika měla zaměstnat 60 lidí. Pozemky pro stavbu v Mošnově prodala společnosti Ostrava a součástí kupní smlouvy byly i určité podmínky. Stavba měla začít v polovině loňského roku, ale nezačala, protože firma nezískala dotaci. Zastupitelé města tak museli rozhodnout, jestli firmě udělají ústupky a termíny posunou.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: "Už v původní smlouvě je právo města od smlouvy odstoupit v případě, že se do určitého data ten projekt nesplní a nejen odstoupit, ale také inkasovat smluvní pokutu."

Zastupitelé dodatek schválili, což znamená, že se dokončení projektu posouvá o 12 - 18 měsíců. Zastupitelé také schválili, že projekt přejde z nynější mateřské firmy na dceřinou společnost.

“Budeme vyrábět špičkové superslitiny, jako jsou niklové, kobaltové nebo titanové a další, mající uplatnění v náročném leteckém, energetickému a námořním průmyslu, které jsou nyní do Česka dováženy. Na domácím trhu se využijí například u sléváren přesného lití nebo ve strojírenství,” vysvětluje Lenka Hatlapatková, mluvčí společnosti Vítkovice - výzkum a vývoj - technické aplikace.

Město do dodatku navíc přidalo dvě nové podmínky, které by měly zaručit větší právní jistotu. V případě rozvázání kupního vztahu by Ostrava získala zpět pozemky.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ELPOS JOSEF TKADLEC, spol. s r.o. 02

od 22 000 Kč/měsíc

Detail

MIS PRO s.r.o.

od 97 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků