Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejtěžší zločiny se v MS kraji daří objasňovat

Počet vražd, které vyšetřovali v loňském roce kriminalisté v našem kraji klesl i když jen o jeden případ. Celkem vyjížděla mordparta k 16 vraždám nebo neúspěšným pokusům o vraždu. Všechny se podařilo objasnit.

Od roku 2010 bylo v našem regionu spácháno 133 vražd. Nejméně - 11 se stalo v roce 2013 a naopak nejvíce hned v roce 2010 - 22. Loni jich o jednu ubylo ze 17 v roce 2016 na 16. Až na dvě byly všechny objasněny.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Pokud vezmeme motivy vražd, tak na 99,9 procenta jsou to situace, kdy se ti lidé mezi sebou znají.”

Poslední nevyřešená vražda se stala v Nýdku v roce 2015. U rybníku v části Střelmá byl nalezen ubodaný 62letý muž. Podle místních neměl nepřátele. Nikdo nechápe, kdo by mu chtěl ublížit. Někteří vrazi z loňska už byli i odsouzeni. Například muž, který umlátil v opilosti v Ostravě svou přítelkyni.

kamarád vraha: “On mě budil, že Lenka je mrtvá a já jsme mu říkal, ať neblázní. Tak jsem zkusil tep a říkal jsem, že je hotová.”

Motivem byla banální hádka. Prý, že muži nenavařila. Soud jej poslal na 17 a půl roku do vězení. Vloni byl nejčastěji vražedným nástrojem nůž - 9 krát.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: “Buď je to působení těla na tělo, tedy uškrcení a nebo jsou to hodně často bodnořezné zbraně.”

Tři vrazi uniknou vězení kvůli duševní poruše a skončí na psychiatrii. Vrah advokátky z loňského ledna spáchal ve vazbě sebevraždu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyZdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem - Regionální pracoviště Hradec Králové

od 28 300 do 41 700 Kč/měsíc

Detail

Karel Starosta - pracoviště nádraží ČD

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Jaroslav Kresáč - provozovna

od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry