Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sněžení pořádně potrápilo řidiče v celém kraje

Letošní zima nedala řidičům příliš příležitostí natrénovat jízdu na kluzkém povrchu. Středeční husté sněžení tak dalo všem pořádně zabrat a jen v Ostravě registrují policisté trojnásobný nárůst počtu dopravních nehod. Přibylo i pacientů v ordinacích úrazových ambulancí.

Ve středu krátce po poledni začalo sněžit. Netrvalo dlouho a v integrovaném bezpečnostním centru v Ostravě se rozdrnčely telefony. Většinou šlo jen o menší nehody.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR MS kraje: “Naštěstí se do současné doby obešly bez těžkých poranění. Zpravidla docházelo ke škodám na majetku, případně k lehkým poraněním.”

Sníh houstl a silničářům se příliš nedařilo udržet silnice sjízdné. Například cesta do Plesné musela být uzavřena, kamiony nedokázaly vyjet kopec. Jen v Ostravě se stalo do 6 hodin ráno 36 nehod. Na mnoha místech museli pomoci hasiči. V Odrách museli vytáhnout auto z potoka, v Ostravě speciál Bizon vytahoval z příkopu autobus. Kvůli sněhu se bouralo i ve čtvrtek. V centru Ostravy se srazil sypač s osobním autem.

řidič sypače: “Byli jsme od sebe celkem daleko, akorát, že jsme oba zabrzdili a prostě jsme nedobrzdili. Nebyla to velká rána.”

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR MS kraje: “Znovu připomínáme, že brzdná dráha se na silnicích pokrytých sněhem nebo ledem prodlužuje. Apelujeme také na chodce, aby nevcházeli přímo před přijíždějící vozidla.”

Následkem sněžení přibylo práce také zdravotníkům. Záchranáři museli jen za odpoledne ošetřit 25 lidí, kteří spadli na chodníku a nebo byli účastníky dopravních nehod.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

ZLKL, s. r. o.

od 19 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Charita Konice - DPS Bohuslavice

od 17 800 do 19 000 Kč/měsíc

Detail

Pavel Klimeš - prac. Světlov

od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků