Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sněžení pořádně potrápilo řidiče v celém kraje

Letošní zima nedala řidičům příliš příležitostí natrénovat jízdu na kluzkém povrchu. Středeční husté sněžení tak dalo všem pořádně zabrat a jen v Ostravě registrují policisté trojnásobný nárůst počtu dopravních nehod. Přibylo i pacientů v ordinacích úrazových ambulancí.

Ve středu krátce po poledni začalo sněžit. Netrvalo dlouho a v integrovaném bezpečnostním centru v Ostravě se rozdrnčely telefony. Většinou šlo jen o menší nehody.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR MS kraje: “Naštěstí se do současné doby obešly bez těžkých poranění. Zpravidla docházelo ke škodám na majetku, případně k lehkým poraněním.”

Sníh houstl a silničářům se příliš nedařilo udržet silnice sjízdné. Například cesta do Plesné musela být uzavřena, kamiony nedokázaly vyjet kopec. Jen v Ostravě se stalo do 6 hodin ráno 36 nehod. Na mnoha místech museli pomoci hasiči. V Odrách museli vytáhnout auto z potoka, v Ostravě speciál Bizon vytahoval z příkopu autobus. Kvůli sněhu se bouralo i ve čtvrtek. V centru Ostravy se srazil sypač s osobním autem.

řidič sypače: “Byli jsme od sebe celkem daleko, akorát, že jsme oba zabrzdili a prostě jsme nedobrzdili. Nebyla to velká rána.”

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR MS kraje: “Znovu připomínáme, že brzdná dráha se na silnicích pokrytých sněhem nebo ledem prodlužuje. Apelujeme také na chodce, aby nevcházeli přímo před přijíždějící vozidla.”

Následkem sněžení přibylo práce také zdravotníkům. Záchranáři museli jen za odpoledne ošetřit 25 lidí, kteří spadli na chodníku a nebo byli účastníky dopravních nehod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy