Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Loni opět stoupl počet návštěvníků našeho kraje

Obyvatele našeho regionu jistě potěší, že Moravskoslezský kraj je stále oblíbenější mezi turisty a návštěvníky. V loňském roce totiž návštěvnost opět vzrostla. Tentokrát o 10 procent. Rozvoji cestovního ruchu jistě pomůže i to, že byly na seznam národních kulturních památek napsány tři další objekty.

V roce 2017 přicestovalo do MS kraje téměř 900 tisíc návštěvníků, kteří se ubytovali v hotelech a penzionech. Je to o 80 tisíc více, než v roce předchozím. Náš region se tak stává stále vyhledávanějším a dostal se už nad celorepublikový průměr.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Cestovnímu ruchu se v roce 2017 velmi dařilo. Musím říct, že jsme předčili mé očekávání. Návštěvnost stoupla o 10 procent.”

Nejvíce zahraničních turistů bylo samozřejmě od našich nejbližších sousedů, tedy ze Slovenska a Polska. Počet zahraničních turistů stoupl o 7 procent. Kromě tradičně nejnavštěvovanějších míst, jako je ostravská ZOO nebo Dolní oblast Vítkovic, je také důležité, že přibyly další tři objekty na seznam Národních kulturních památek.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “U nás to narostlo ze 16 na 19 památek. Jsou to tři sakrální stavby. Kostel v Rudě na Rýmařovsku, bazilika minor ve Frýdku a komplex na Cvilíně.”

V praxi to znamená, že pokud chce majitel národní kulturní památky provést nějaké úpravy, musí nejprve požádat o povolení krajský úřad. Mezi těmito památkami jsou hrady a zámky, památníky, technické stavby a vzácněji objekty lidové architektury.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy