Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Loni opět stoupl počet návštěvníků našeho kraje

Obyvatele našeho regionu jistě potěší, že Moravskoslezský kraj je stále oblíbenější mezi turisty a návštěvníky. V loňském roce totiž návštěvnost opět vzrostla. Tentokrát o 10 procent. Rozvoji cestovního ruchu jistě pomůže i to, že byly na seznam národních kulturních památek napsány tři další objekty.

V roce 2017 přicestovalo do MS kraje téměř 900 tisíc návštěvníků, kteří se ubytovali v hotelech a penzionech. Je to o 80 tisíc více, než v roce předchozím. Náš region se tak stává stále vyhledávanějším a dostal se už nad celorepublikový průměr.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Cestovnímu ruchu se v roce 2017 velmi dařilo. Musím říct, že jsme předčili mé očekávání. Návštěvnost stoupla o 10 procent.”

Nejvíce zahraničních turistů bylo samozřejmě od našich nejbližších sousedů, tedy ze Slovenska a Polska. Počet zahraničních turistů stoupl o 7 procent. Kromě tradičně nejnavštěvovanějších míst, jako je ostravská ZOO nebo Dolní oblast Vítkovic, je také důležité, že přibyly další tři objekty na seznam Národních kulturních památek.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “U nás to narostlo ze 16 na 19 památek. Jsou to tři sakrální stavby. Kostel v Rudě na Rýmařovsku, bazilika minor ve Frýdku a komplex na Cvilíně.”

V praxi to znamená, že pokud chce majitel národní kulturní památky provést nějaké úpravy, musí nejprve požádat o povolení krajský úřad. Mezi těmito památkami jsou hrady a zámky, památníky, technické stavby a vzácněji objekty lidové architektury.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Magna Exteriors (Nymburk) s.r.o.

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

KAR-mobil s.r.o. - servis Sušice

od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Ema B&B s.r.o. - penzion Stela

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků