Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vše o běžkování s odborníky v Olympijském parku

Olympijský festival v Ostravě běží naplno a denně ho navštěvují stovky lidí. Nejoblíbenější je Ostravar Aréna, kde si mohou fanoušci vyzkoušet více než 30 sportů. V úterý byl hlavní hvězdou trojnásobný účastník olympijský her v běhu na lyžích Martin Petrásek, který zájemcům radil, jak správně připravit lyže.

Pokud máte rádi běžecké lyžování jistě znáte Martina Petráska, který naši zemi reprezentoval na třech Olympiádách v běhu na lyžích a jeho největším úspěchem je bronzová medaile z mistrovství světa v roce 1989 v Lahti. Právě tento muž radil fanouškům na Olympijském festivalu v Ostravě.

Martin Petrásek, bývalý reprezentant v běhu na lyžích: “Když přijde zákazník, nejprve musí říct, co chce od těch lyží. Jestli se jen chce jen projít od chalupy k chalupě nebo jestli se chce i připravit na nějaký závod.”

S Martinem Petráskem byl v Ostravě i Vít Fousek, legendární servisman reprezentace a také trenér běžeckého lyžování, který sám v minulosti závodně běhal a navíc je už třetí generací Fousků - běžců na lyžích. Ten přípravu lyží i prakticky ukazoval.

Vít Fousek, trenér a servisman: “Je důležité, aby tam byla dostatečná vrstva parafínu. Pokud bychom ho tam dali málo, hrozí, že tu lyži můžeme spálit.”

Běh na lyžích si mohou návštěvníci i vyzkoušet na okruhu, který je vybudován přímo u Ostravar Arény. Pravidelně se konají biatlonové závody. Součástí tratě je totiž i střelnice. Tak určitě přijďte.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

A.P.Investment s.r.o.- pracoviště ve firmě PINO AUTOMOTIVE CZ, s.r.o.

od 16 800 do 16 800 Kč/měsíc

Detail

ARMEX GLOBAL a.s. - 03 (Armex LiveCentrum)

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků