Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Olympijský festival byl věnován postiženým sportovcům

Ve středu se dění na Olympijském festivalu v Ostravě zaměřilo na handicapované sportovce. K vidění byl například exhibiční zápas v sledge hokeji, kterého se zúčastnilo i několik paralympioniků. Velký zájem byl také o střelbu naslepo, kterou si návštěvníci Ostravar Arény mohli vyzkoušet.

Kdo ještě neviděl na vlastní oči sledge hokej, musel být jistě hodně překvapený. V rámci Olympijského festivalu se v Ostravar Aréně utkaly dva výborné týmy. Studénka a Zlín. Diváků v hledišti přibývalo a všichni nešetřili uznáním, co handicapovaní sportovci dokážou.

anketa: návštěvníci Olympijského festivalu: 1/ “Je to obdivuhodné, makají více než my zdraví.” 2/”Musí být nabouchaní, jak čerti, hodně je obdivuji.”

Na ledě se v dresu Zlína představil i 58letý Petr Stodůlka přezdívaný sledge hokejový Jágr. Je totiž nejstarším hokejistou, ale rozhodně to na něm není na ledě vidět.

Petr Stodůlka, sledge hokejista Zlína: “Možná je to horší než hokej, protože tady se vlastně poháníte rukama a současně s nimi musíte i hrát.”

Návštěvníci festivalu si také mohli vyzkoušet, jaké to je běžet na lyžích poslepu a nebo si mohli vyzkoušet střelbu na biatlonové střelnici. Samozřejmě opět naslepo.

Radek Primák, nevidomý střelec: “Nasadím sluchadla, do kterých mi jde zvuk. Důležitý je ten tón. Nejvyšší je desítka.”

Handicapovaní sportovci si jistě zaslouží náš velký obdiv a podporu. Paralympiáda v Pchjongčchangu začne 9. března, tak nezapomeňte fandit.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

JAKARTA, s.r.o.

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Madesta group s.r.o.

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků