Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Situace ve Fakultní nemocnici Ostrava se uklidňuje

Lékař Evžen Machytka, kterého ministr zdravotnictví pověřil vedením Fakultní nemocnice v Ostravě chce v prvé řadě zlepšit spolupráci s lékařskou fakultou. Nechystá prý dramatické personální změny, ale i tak už nahradil tři náměstky. Nemocniční odbory jsou sice některými kroky překvapeny, ale chtějí dát novému vedení šanci.

Poté co byl odvolán ředitel Svatopluk Němeček z postu ředitele Fakultní nemocnice Ostrava a nahrazen dočasně Evženem Machytkou, začaly ve vedení změny. Vyměněni byli tři náměstci a také přednosta chirurgie.

Evžen Machytka, pověřený ředitel FNO: “Rozhodně žádné personální změny nechystám. Naopak. Chci tým stabilizovat a doplnit zaměstnance FNO hlavně na pozicích zdravotních sester, které jsou dlouhodobě přetěžovány.”

Evžen Machytka chce také zlepšit spolupráci s lékařskou fakultou a více se zaměřit na vědu a výzkum. Vedení fakulty, ale kritizuje některé jeho kroky. Například personální změny. Propouštění překvapilo i odboráře. Doufají ale ve zlepšení chodu nemocnice.

Zuzana Sargová, předsedkyně ZO OSZSP ČR FNO: “Jsou tu otázky: Kdo bude vlastně řídit nemocnici? Co je to za lidi? Mají nějaké zkušenosti s řízením? Půjdeme do plusu? Půjdeme do mínusu? Odpovědi budou za půl roku, za rok. Budeme ve střehu.”

Jan Zagroba, předseda MLOK FNO: “Tyto změny jsou zcela objektivní. Je vidět, že nový ředitel má představu o složení svého týmu. Na odborových organizacích není to hodnotit.”

Pověřený ředitel chce nejprve provést personální audit, který by měl zjistit, kolik je vlastně potřeba pracovníků. Následovat bude i audit hospodaření a prověřit hodlá i zakázky nemocnice. Machytka také potvrdil, že se chce přihlásit do konkurzu na ředitele.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy