Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči musejí dávat pozor na chodce i mimo přechody

Policisté obvinili z usmrcení z nedbalosti řidiče osobního vozu, který loni na podzim v Karviné srazil mimo přechod pro chodce ženu. Chodkyně byla na místě mrtvá. Obviněn je mimo jiné proto, že nikde poblíž nebyl přechod a tak může chodec přejít i jinde. Neměl by přitom, ale překvapit řidiče.

2. listopadu v půl sedmé ráno přecházela 61letá žena ulici Havířskou. Nikde poblíž nebyl přechod pro chodce a tak se vydala rovnou přes silnici. Podle svědků se řádně rozhlédla a šla. Bohužel si jí ale nevšiml řidič osobního auta.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR (natočeno 2.11.2017): “Kolem půl sedmé ráno jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na ulic Havířské. Řidič jel ve směru k nádraží v levém jízdním pruhu. Žena mu vešla do jízdní dráhy a došlo ke střetu.”

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK )natočeno 2.11.2017): “Zraněná utrpěla vícečetná poranění a zasahující lékař musel u postižené konstatovat smrt.”

Nehodu vyšetřovali kriminalisté a vše také hodnotili znalci. Závěr je jednoznačný. Smrt chodkyně zavinil 60letý řidič auta a hrozí mu 6 let vězení.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: “Po řádném prověření všech skutečností, analýze nehodového děje a dokumentace, znaleckého posudku a výsleších, komisař proti řidiči zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.”

Řidič prý nepřizpůsobil jízdu dopravní situaci. Tedy zvýšenému rannímu provozu, autobusu v zálivu zastávky a přecházejícím chodcům.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: “Chodkyně vozovku přecházela v místě, kde do vzdálenosti 50 metrů není křižovatka s řízeným provozem, přechod pro chodce ani místo pro přecházení.

Podle zákona může chodec přejít silnici kdekoliv, pokud není v okolí 50ti metrů přechod, podchod nebo nadchod. Neměl by ale nutit řidiče k prudkému brzdění nebo změně směru jízdy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy